PARTNER PORTALU
Egzotyczne drewno w łazience. Nie trzeba się go bać!

Egzotyczne drewno w łazience. Nie trzeba się go bać!

Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
01 kwi 2008 00:00

Chłodne i ciepłe, stare i nowe, tylko pozornie muszą być wobec siebie w opozycji. Oto doskonały przykład na to, że mogą tworzyć bardzo interesujące duety.

Czekoladowe w odcieniu drewno i wydobyte spod tynku oryginalne cegły, na których do dziś zachowały się pieczęcie cegielni sprzed prawie stu lat... I dla przeciwwagi – antracytowy gres imitujący beton, któremu towarzyszą szklane i lustrzane tafle. Nieduża łazienka stała się polem ciekawego eksperymentu, w efektowny sposób łączącego stylistyczną „wodę i ogień”.

Drewno, cegły i gres

Drewno i cegły – ciepłe elementy aranżacji, nawiązują do kamienicznej przeszłości mieszkania. Gres i szkło, dla odmiany, skutecznie „studzą” wnętrze i są akcentami stricte nowoczesnymi. Jedne i drugie, połączone we wspólną całość, zgrabnie do siebie pasują.

Poszczególne elementy współgrają ze sobą także pod względem kolorystycznym: zestawienie szarego gresu z brązem drewna i rdzawością cegieł okazało się naprawdę interesującym pomysłem.

W małej łazience ogranicz sprzęty do minimum

Łazienka nie jest duża, więc wyposażenie i meble ograniczono do niezbędnego minimum: dużej i komfortowej kabiny prysznicowej, umywalki, WC i bidetu oraz pojemnej szafki na ręczniki oraz łazienkowe drobiazgi. Wnętrze jest za to dość wysokie i ciemne, dlatego wymagało dodatkowego doświetlenia.

Duże pole do popisu otrzymało tu zwłaszcza światło dekoracyjne, podkreślające zdobiące łazienkę detale: starannie oprawiony roślinny obrazek oraz ekspozycję przywiezionych z podróży muszli.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także