PARTNER PORTALU
Elegancka łazienka w brązach: nowoczesna aranżacja wnętrza

Elegancka łazienka w brązach: nowoczesna aranżacja wnętrza

Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
01 kwi 2008 00:00

Harmonia układów przestrzennych, wyciszające kolory, a wszystko lekko zaprawione luksusem pięknych sprzętów – oto prywatna recepta na uspokojenie skołatanych nerwów. Miejsce: własna łazienka.

Przestrzeń jest luksusem. Właściciele i projektant tego dwupoziomowego domu, znaleźli się w tej szczęśliwej sytuacji, że mogli korzystać z niej do woli. Przestronność cechuje tu nie tylko część dzienną, ale i tę ściśle prywatną, położoną w głębi domu. Jej centrum stanowi małżeńska sypialnia i sąsiadujący z nią salon kąpielowy, a pomyślana została jako miejsce, w którym z przyjemnością zapomina się o całym świecie. Z pomocą przychodzi ulubiona wyciszająca gama kolorów oraz wanna, w której można poddać się dobroczynnemu działaniu hydromasażu.

Całe mieszkanie spowite jest barwami naturalnych brązów i beżów – to wyraźne życzenie gospodarzy, dla których są one synonimem elegancji, spokoju i ponadczasowości. Klimat łazienki współtworzy kontrastowe zestawienie dwubarwnych płytek gresowych uzupełnione naturalnym drewnem dębowym wybarwionym na wenge. Drewno posłużyło m.in. do wykończenia wanny – dzięki takiej obudowie podkreślona została jej ranga jako niekwestionowanego centrum tej łazienki.

Duże wnętrze, dla uporządkowania przestrzeni, wymagało wyodrębnienia stref funkcjonalnych. Podzielone zostało na dwie strefy, których wizualne granicę wyznacza kolor posadzki i niewielkie dekoracyjne ścianki. Wyodrębniona jasnymi kolorami strefa higieniczna obejmuje sedes i bidet oraz po przeciwnej stronie kabinę prysznicową – wchodzi się tu bezpośrednio z sypialni. Zamiast klasycznej kabiny, zbudowana została konstrukcja ze szklanych tafli połączonych z fragmentem ściany. Jest ona jednocześnie elementem współtworzącym granicę między dwiema strefami funkcjonalnymi.

Do małżeńskiego saloniku kąpielowego prowadzi również drugie wejście – z holu przez garderobę. Wchodzących z tej strony wita ta bardziej reprezentacyjna część łazienki, z efektownie wkomponowaną wanną i umywalkami. W jej aranżacji wyraźnie widać zamiłowanie do prostych geometrycznych kształtów, które łączy gospodarzy i projektanta. Osiągnięta dzięki nim przejrzystość pozwoliła na stworzenie wnętrza, które już przez samo przebywanie w nim działa jak relaksujący zabieg. 

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także