×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Eleganckie i trwałe: piękne umywalki zaprojektowane przez czołowych designerów

Eleganckie i trwałe: piękne umywalki zaprojektowane przez czołowych designerów

Autor: Redakcja Łazienka.pl
01 sie 2019 09:13

Współczesne ceramika sanitarna potrafi zaskoczyć swoją formą, kształtem czy... wagą. Wielu czołowych producentów stawia również na opracowywanie własnych materiałów, które pozwalają uzyskiwać bardziej delikatne, filigranowe i plastyczne produkty oraz współpracę ze znanymi designerami.

Materiał SaphirKeramik® został wprowadzony na rynek w styczniu 2013 r. i jest wynikiem wieloletnich prac badawczych marki Laufen. Możliwe stało się się wówczas tworzenie ultracienkich, 4-5 mm ścianek oraz łuków o promieniu 2–3 mm, przy zachowaniu tradycyjnego procesu produkcji.

Ponadto to rodzaj ceramiki, który zużywa mniej surowców i jest lżejszy, co przekłada się na niższe koszty produkcji i logistyki, a środowisko naturalne jest eksploatowane w znacznie mniejszym stopniu. A to dziś tak konieczne w świecie, w którym niezbędna jest zredukowana konsumpcja.

Kolejne odsłony SaphirKeramik® pokazują jego atrakcyjność poprzez design, ale również jako materiału higienicznego, wytrzymałego i nadającego się do recyklingu. SaphirKeramik® cechuje się również większą wytrzymałością na zginanie, poszerzając zakres jego zastosowania. Ponadto nowa ceramika pozwala na produkcję większych modeli nawet do 120 cm.

Zaskakującym rezultatem zastosowania nowego materiału są uzyskiwane kształty i struktury umywalek. Laufen proponuje już 6 kolekcji, w których umywalki są wyjątkowe, niepowtarzalne, a każda kolekcja tworzy inny nastrój. Od minimalistycznych geometrycznych Living Square autorstwa Andreasa Dimitriardisa i KartellbyLaufen Ludovici i Roberto Palomby, przez oryginalne kształty serii Ino Toana Nguyena i Val Konstantina Grcica, po Sonar Patricii Urquioli czy romantyczną odsłonę neoklasycyzmu Marcela Wandersa The new classic.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także