Eleganckie umywalki ze stali emaliowanej: nowa kolekcja

Eleganckie umywalki ze stali emaliowanej: nowa kolekcja

Autor: Anna Sołomiewicz
31 maj 2017 15:16

Elegancka umywalka to wizytówka każdej łazienki. Zobaczcie nową kolekcję ze stali emaliowanej.

Miena – umywalka w kształcie misy wykonana ze szlachetnej stali emaliowanej ma szansę stać się absolutnym łazienkowym hitem. Nowe delikatne, wręcz filigranowe modele Kaldewei charakteryzuje purystyczny, minimalistyczny design. Zaprojektowane przez znaną designerkę Anke Salomon umywalki dostępne są w dwóch wersjach: okrągłej i kwadratowej oraz w dwóch rozmiarach. Nowością jest szeroki wybór naturalnych odcieni, w jakich dostępny jest model Miena. Oprócz klasycznych kolorów sanitarnych umywalka występuje w ekskluzywnej matowej palecie barw Coordinated Colours Collection. 

Umywalki z nowej linii Miena spełniają najwyższe wymagania w zakresie estetyki i indywidualności. Miękkie kontury oraz delikatne linie dodają modelom Miena wyjątkowej lekkości, a unikalne właściwości szlachetnej stali emaliowanej Kaldewei podkreślają wrażenie absolutnej czystości formy. Nowe umywalki – misy mogą być instalowane w dowolnym miejscu na szafce lub blacie. Nie muszą jednak w żaden sposób podporządkowywać się wymiarom łazienkowych mebli.

Umywalki Miena posiadają charakterystyczną dla kilku innych serii produktowych pokrywę odpływu ze stali emaliowanej. Stwarza to wiele ciekawych możliwości zestawiania i łączenia tego modelu z innymi produktami z bogatego portfolio Kaldewei – wannami oraz emaliowanymi powierzchniami prysznicowymi – zgodnie z zasadą ,,idealnego dopasowania”.
Aby zapewnić architektom i projektantom większą swobodę planowania modele z linii Miena dostępne są nie tylko w klasycznych kolorach sanitarnych, ale również w pełnej gamie szlachetnych, naturalnych barw Coordinated Colours Collection.

Co takiego niezwykłego wydarzyło się podczas projektowania umywalek Miena?
Projektantka Anke Salomon w ten sposób opowiada o historii powstania umywalek Miena: ,,Umywalki – misy są bardzo wizualne. To one królują na blacie i na nich skupia się uwaga. Tego typu modele mają w sobie pewien szczególny ładunek emocjonalny. Jednocześnie nie mogą być zbytnio uwydatnione, ponieważ powinny dawać się łączyć z innymi elementami wystroju łazienki i pozostawiać dużo swobody na realizację różnych kreatywnych pomysłów architektonicznych. Cechą szczególną modelu Miena jest kontrast ciężaru surowca oraz delikatności formy. Ten kontrast jest na tyle silny, że aby stworzyć harmonijny, wzbudzający pozytywne emocje produkt należało odejść od tradycyjnego procesu projektowania. Design tego modelu bazuje na prostej, ponadczasowej formie, która jakby naturalnie wypływa z zasad czystej geometrii – jest spokojna ale jednocześnie bardzo wyjątkowa.”

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także