PARTNER PORTALU
Grzejnik nie musi być nudny!

Grzejnik nie musi być nudny!

Autor: Redakcja Łazienka.pl
30 cze 2019 11:03

Podczas renowacji wnętrza warto pomyśleć również o wymianie systemu ogrzewania. Przez ostatnią dekadę wiele się zmieniło w branży grzewczej i instalacyjnej.

Zamiast klasycznych białych grzejników możesz zamontować wyszukane, designerskie emitery dekoracyjne, bądź… całkowicie zrezygnować z grzejników, dzięki nowoczesnym systemom renowacyjnym.

Remontujemy, kupujemy, wymieniamy

Zmianę potrzeb potwierdzają badania firmy Purmo, które potwierdzają zainteresowanie Polaków nieszablonowymi rozwiązaniami grzewczymi zarówno na rynku wtórnym, jak i pierwotnym. Aż 36% ankietowanych przyznało, że zdecydowało się na zakup grzejników dekoracyjnych ze względu na potrzebę urządzenia mieszkania kupionego na rynku wtórnym według własnej wizji. 29% przyznaje się do zakupu grzejników dekoracyjnych ze względu na remont już użytkowanego mieszkania a 26% nowego, kupionego na rynku pierwotnym.

Źródło domowego ciepła

O opinię na temat grzejnika zapytaliśmy właścicielkę jednego z najpopularniejszych polskich profili, traktujących o designie, stylu życia i dekoracji wnętrz, na platformie Instagram. @domsli22, bo o niej mowa, może pochwalić się zawrotną liczbą fanów, która na dziś liczy 175 tys. osób z całego świata.

Uważam, że grzejnik jest niezwykle istotnym elementem wystroju domu czy biura. Posiada walory nie tylko użytkowe, ale również i dekoracyjne, dzięki czemu może budować wyjątkowy charakter wnętrza. Dla przykładu biały lub inny stonowany kolor pięknie będzie komponował się ze stylem klasycznym, idealnie wyeksponuje elementy, na których chcemy skupić wzrok odbiorcy. Natomiast lekkie szaleństwo z kolorami grzejnika zbuduje niepowtarzalną kompozycję, która będzie w całości unikalna – podkreśla blogerka, @domsli22.

Grzejniki przestały być nudne

Pod względem kolorystyki wnętrz ten sezon jest o wiele ciekawszy od poprzednich. Zachowawcza biel i szarość odchodzi w cień na rzecz bardziej sugestywnych i odważnych aranżacji w postaci rozmaitych odcieni różu, fioletu, soczystej czerwieni, koloru bordowego, jak i niezwykle morskiego klimatu-turkusu, zieleni czy niebieskiego.

Myślę, że w dekorowaniu wnętrza, jak i w każdej innej dziedzinie życia, klasyka jest ponadczasowa i zawsze w modzie. Sama urządzając mieszkanie, stawiam na stonowane kolory, ale gdybym chciała delikatnie zaszaleć z wyborem koloru, to sądzę, że wszelkie pastele byłyby fajnym urozmaiceniem. Nie powinniśmy się bać, próbować. To nasz dom, nasza wizja i to my będziemy go zamieszkiwać – opowiada Dominika Brudny, ekspert do spraw designu i dobrego smaku w dekorowaniu.

Jak wskazują niedawne badania, przeprowadzone przez markę Purmo, jeśli już decydujemy się na zakup grzejników dekoracyjnych, to najczęściej kupujemy co najmniej dwa (33% badanych), cztery (21%), a niektórzy nawet 8 i więcej (10%).

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także