×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Higiena w toalecie: zasobnik na tabletki do WC

Higiena w toalecie: zasobnik na tabletki do WC

Autor: Anna Sołomiewicz
31 lip 2017 16:18

Miski bezkołnierzowe to coraz popularniejsze rozwiązanie ułatwiające utrzymanie higieny w toalecie. Gdzie jednak zawiesić kostkę klozetową? Z pomocą przychodzą zasobniki na tabletki do czyszczenia WC.

Zasobnik na tabletki do czyszczenia WC to praktyczne, a zarazem eleganckie rozwiązanie, zapewniające świeżość i higienę przy każdym spłukiwaniu. Po zamontowaniu z płytkami uruchamiającymi Visign for Style 10 jest on zupełnie niewidoczny. Tabletkę można łatwo włożyć zdejmując lub odchylając płytkę. Rozwiązanie to jest dostępne również jako osobny zestaw montażowy do użytkowanych już spłuczek podtynkowych Viega o wysokości 1130 i 980 mm.

Kostki do czyszczenia WC lub zawieszki zapachowe umieszcza się zazwyczaj w muszli. Nie wygląda to zbyt estetycznie, a także budzi wątpliwości pod względem higieny, ponieważ w tym miejscu mogą łatwo zbierać się bakterie. Zasobnik na tabletki firmy Viega chowa się dyskretnie za płytką uruchamiającą, którą otwieramy szybko i bezpiecznie, dzięki specjalnej magnetycznej ramce. Poprzez wrzut tabletka spada do specjalnego koszyczka umieszczonego tuż pod powierzchnią wody w spłuczce. Tam w sposób ciągły uwalnia substancje aktywne, dzięki czemu każde spłukanie czyści miskę WC, zapewniając jednocześnie przyjemny świeży zapach.

Zasobnik na tabletki jest dostępy do niemal wszystkich spłuczek podtynkowych Viega (z wyjątkiem modeli o obniżonej wysokości) w postaci zamawianego osobno zestawu. Instaluje się go w połączeniu z płytkami uruchamiającymi Visign for Style 10. Do spłuczki można wrzucać wszystkie dostępne na rynku tabletki i kostki, niezawierające chloru. Rozwiązanie to jest szczególnie polecane do coraz popularniejszych misek bezkołnierzowych.

Zestaw montażowy ułatwiający instalację

Dzięki specjalnemu zestawowi, składającemu się z magnetycznej ramki, pojemnika na tabletki oraz śrub mocujących, proces montażu jest wyjątkowo prosty. Ponadto ramka z dwoma magnesami zapewnia użytkownikowi najwyższy komfort obsługi. Płytkę uruchamiającą wystarczy zdjąć ruchem do przodu lub odchylić. Podczas wkładania tabletki nie trzeba jej zdejmować całkowicie. Pozostaje ona przymocowana na dwóch uchwytach,
a na koniec, po podniesieniu jest dociągana automatycznie przez dwa magnesy do wyjściowego położenia. Ze względów bezpieczeństwa siłę magnesu dostosowano tak, żeby obsługa nie sprawiała problemu osobom dorosłym, lecz była znacznie utrudniona dla małych dzieci.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także