×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Jak chronić mieszkanie przed zalaniem? Poznaj smart rozwiązanie!

Jak chronić mieszkanie przed zalaniem? Poznaj smart rozwiązanie!

Autor: Redakcja Łazienka.pl
04 lip 2018 13:13

W okresie wakacyjnym związanym z planowaniem i organizacją dłuższego czasu poza domem, musimy zadbać o jego bezpieczeństwo. W tym również o rozwiązania, które chronią nas przed zalaniem. Poznajcie detektor wody, który ochroni dom przed zalaniem.

Wakacje to wyjątkowy czas, którym większość z nas planuje pobyt poza domem – zarówno ten krótszy weekendowy, jak również ten dłuższy, podczas którego mamy szansę odpocząć od codziennych obowiązków. Właśnie w tym okresie związanym z planowaniem i organizacją dłuższego czasu poza domem, musimy zadbać o jego bezpieczeństwo. W tym również o rozwiązania, które chronią nas przed zalaniem. Grohe Sense to detektor wody, który zawsze czuwa i reaguje na obecność wody tam, gdzie nie powinno jej być.

Jego zadaniem jest wyszukiwanie przecieków i nieszczelności oraz wysyłanie za pomocą aplikacji powiadomienia dotyczącego zmian w instalacji. W chwili kiedy woda dociera do czujnika, zaczyna on wydawać brzęczący sygnał i migać na czerwono. Kiedy jesteśmy w domu, zaledwie w ciągu kilku chwil od pojawienia się zmian w instalacji dostajemy o nich powiadomienie. Kiedy jesteśmy poza domem - czujnik wysyła informację poprzez aplikację Grohe Ondus.

W ten sposób przez cały czas mamy pod kontrolą to, co dzieje się w pomieszczeniu – również będąc poza nim. Dodatkowym atutem urządzenia jest bezproblemowa instalacja, która nie powinna zająć nam więcej niż 10 minut. Dodatkowo, w przypadku wykrycia wycieku wody, marka Grohe oferuje zabezpieczenie, jakim jest Sense Guard. Urządzenie śledzi zużycie wody i wykrywa małe przecieki, a w przypadku pękniętej rury automatycznie odcina dopływ wody.

Grohe Sense monitoruje również poziom wilgoci – w przypadku zmian w otoczeniu od razu wysyłając informację. Dzięki temu niezależnie od miejsce narażone na tego typu zmiany – łazienka, pralnia, piwnica są stale monitorowane i pod kontrolą. Detektor daje nam poczucie, że dom jest bezpieczny, a wakacje… jeszcze bardziej beztroskie!

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także