PARTNER PORTALU
Jak powiększyć optycznie małą łazienkę? Sprytne triki

Jak powiększyć optycznie małą łazienkę? Sprytne triki

Autor: Justyna Łotowska
26 lut 2021 08:39

Kilka trików łatwo i szybko może sprawić, że nasza ciasna łazienka będzie sprawiać wrażenie większej i bardziej przestrzennej. Podpowiadamy, jak sprawić, aby mała łazienka wydawała się większa.

Nie zawsze mamy wpływ na metraż naszej łazienki, ale zawsze możemy wykorzystać parę niezawodnych sposobów, aby ograniczona przestrzeń była funkcjonalna i estetyczna. 

Trik 1. Mała łazienka - postaw na przejrzyste szkło

Małe metraże w łazience to niejednokrotnie spore wyzwanie, aby odpowiednio zaaranżować przestrzeń tak, żeby była dla nas w pełni funkcjonalna, a jednocześnie wygodna i przestronna. Nawet z małą łazienką niekoniecznie trzeba rezygnować z wanny. Owszem, prysznic oszczędzi nieco miejsca, ale wanna wciąż nie musi zaburzać całej przestrzeni. Ważne, aby w obydwu tych przypadkach zdecydować się na szklaną kabinę lub drzwi, które wykonane będą ze szkła transparentnego.

Trik 2. Biały kolor w małej łazience – to jest to

Kolejną kwestią, na którą warto zwrócić uwagę, są jasne barwy ścian. Delikatne wzory lub dwa kolory, w tej samej barwie są pożądane o tyle, że eliminują ewentualny „sterylny” charakter, przy zachowaniu optycznie większej przestrzeni. Łazienka może zdecydowanie zyskać przy takim rozwiązaniu, jednak należy pamiętać, że nie wszystkie cztery ściany powinny być w tym samym odcieniu. Lekki akcent kolorystyczny, pozostający w jasnych barwach doda nie tylko klasy, ale może jeszcze bardziej rozjaśnić przestrzeń. Spójność w tym kontekście ważna jest również przy płytkach podłogowych. Pamiętajmy również o zabawie światłem. Wybór chłodno białego nie tylko sprawi, że łazienka będzie wyglądała na większą, ale też na schludniejszą.

Trik 3. Mniej znaczy więcej - nie przesadź z akcesoriami i dekoracjami w łazience 

W przypadku małych łazienek nie rekomenduje się pozostawiania na wierzchu zbyt wielu dodatków lub akcesoriów. Może się tak wydarzyć, że zaburzą one aranżację całej łazienki. Dlatego tak ważne są meble łazienkowe, które oprócz nieprzytłaczającego charakteru będą również funkcjonalne i pozwolą utrzymać porządek. Akcesoria, które mają stanowić dodatki do wnętrza powinny być niewielkie i stanowić jedynie pojedynczy akcent kolorystyczny.

- Małej łazienki nie trzeba wcale traktować jako wyzwania. Kilka sprawdzonych rozwiązań wystarczy, aby nawet niewielka powierzchnia była funkcjonalna i panował w niej porządek i przyjemna atmosfera. Mnogość dostępnych na rynku rozwiązań, a także możliwość stworzenia np. kabin prysznicowych na zamówienie powoduje, że każdy- nawet ten najbardziej wymagający Klient- znajdzie rozwiązanie idealne dla siebie. – podkreśla Robert Rachowski Product Manager Sanplast. 

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także