PARTNER PORTALU
Jaki kolor do łazienki? Wskazówki projektanta i świetne projekty kolorowych łazienek!

Jaki kolor do łazienki? Wskazówki projektanta i świetne projekty kolorowych łazienek!

Autor: Justyna Łotowska
01 wrz 2022 13:13

Biała łazienka nie jest już na czasie! Teraz najmodniejsze w aranżacji tego wnętrza są kolory. jakie? Zobaczcie nasze porady i piękne oraz modne łazienki z polskich domów!

Moda na wyraziste wzornictwo zdominowała rynek wyposażenia łazienek. Dotyczy to nie tylko elementów wykończeniowych, ale również mebli czy nawet podstawowych sprzętów. Współcześni konsumenci nie boją się już sięgać po oryginalne rozwiązania i szukają produktów o niebanalnej stylistyce. 

Modna łazienka nie jest już biała

Choć łazienka zwykle kojarzona jest z bielą i raczej stonowanymi kolorami, to w ostatnim czasie obserwujemy silny trend na wyraziste i kolorowe aranżacje. W modzie są duże, gresowe płytki z wielobarwnym deseniem, podobnie jak kolorowe lastryko, które pojawia się już nie tylko na podłodze, ale również na ścianach

– W ostatnim czasie odważne połączenia kolorów w łazience stały się standardem. Mówimy tu najczęściej o popularnej czerni, zieleniach czy grantach, nieraz w zestawieniu z ciepłymi kolorami, takimi jak beż, brudny róż czy kolor cegły. Klienci jak nigdy dotąd cenią sobie dopasowanie przestrzeni do własnych upodobań i osobowości. Nie boją się wyjść poza schemat, jeśli tylko projekt aranżacji wyraża ich samych i sprawia, że łazienka staje się ich osobistą przestrzenią – mówi projektant marki Schedpol, Marcin Pająk.

Trend na kolor dotyczy nie tylko ścian czy mebli, ale również ceramiki łazienkowej, czyli tych sprzętów, które zazwyczaj występują w bieli

– Rynek oferuje obecnie bardzo szeroki wybór sprzętów w najróżniejszych kolorach. Standardowa oferta w bieli nie wystarczy już, by zaspokoić gusta inwestorów. Największą popularnością cieszą się kolorowe umywalki. Klienci rzadziej decydują się na zakup wanny czy brodzika w innym odcieniu niż biały, ale i to się zmienia, więc możliwość wykonania produktów w dowolnym kolorze jest czymś niezwykle pożądanym. – dodaje projektant.

Wiele firm łazienkowych (wśród nich np. właśnie Schedopol) oferuje klientom możliwość wykonania wyposażenia łazienek w oparciu o indywidualny projekt zleceniodawcy. Klient może zdecydować o formie, strukturze wykończenia i doborze koloru według palety RAL. Możliwości jest wiele, może to być na przykład system prysznicowy złożony z brodzika i ścianki prysznicowej wraz z dopasowaną kolorystycznie umywalką. Zamawiający ma wpływ nie tylko na finalny wygląd produktu, czyli jego kolor, kształt czy wymiary, ale również na technologię wykonania, rodzaj wypełnienia, stopień zabezpieczenia przed poślizgiem i styl wykończenia. 

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także