PARTNER PORTALU
Jasna łazienka: 4 świetne projekty, 20 zdjęć!

Jasna łazienka: 4 świetne projekty, 20 zdjęć!

Autor: Justyna Łotowska
18 lut 2021 13:32

Wykorzystanie w łazience jasnych barw nadaje wnętrzu powiewu świeżości, jednocześnie przynosząc ratunek małym wnętrzom i przyczyniając się do ich optycznego powiększenia. Przy projektowaniu łazienki warto jednak pokusić się o wyjście poza schemat standardowych tonacji off-white. Zobaczcie 4 gotowe projekty ładnych łazienek!

Jasna paleta barw nie ogranicza się jedynie do bieli. Wręcz przeciwnie, można w niej znaleźć wiele wariantów – od platynowej, popielatej i gołębiej szarości, przez beż w odcieniu piasku, kości słoniowej oraz kawy z mlekiem, aż do ekstrawaganckiego błękitu czy przygaszonego weneckiego różu. W wyborze „tego jedynego” pomocna może okazać się kolorystyka reszty mieszkania, która wyznaczy ostateczny kierunek aranżacji.

Jasna łazienka nie musi być biała!

Nie należy zapominać również o tym, że jeżeli jednak zdecydujemy się w swoim projekcie na biały odcień, warto tchnąć w jego przejrzystość trochę życia dzięki zastosowaniu różnorodnych faktur. Optymalnym sposobem na odświeżającą rześką odskocznię będzie wykorzystanie potencjału drewna jako materiału pokrywającego podłogę lub jego imitacji na ścianach. Innym pomysłem może być zakup płytek ceramicznych z dekoracyjnymi uwypukleniami, które nieco wzbogacą całą koncepcję.

Aranżacja jasnej łazienki

W aranżacji łazienki warto pamiętać również o odpowiednim dobraniu oświetlenia, które przyczyni się nie tylko do funkcjonalności tego pomieszczenia, ale również do odpowiedniego pokreślenia detali. Jednym z obowiązkowych punktów świetlnych w domowym SPA jest ten znajdujący się przy lustrze. Ciekawym rozwiązaniem, które może z powodzeniem zastąpić tradycyjne kinkiety, okazuje się postęp technologiczny w postaci niewidocznych taśm LED, którymi można wykończyć lustro.

Jasną łazienkę, podobnie jak inne stonowane aranżacje, warto urozmaicić kolorystycznymi dodatkami. Doskonałym pomysłem jest skorzystanie z bogatego przekroju armatury i umieszczenie w urządzanym wnętrzu umywalek, na przykład w odcieniach morskich lub pastelowych. Bardziej odważni mogą zdecydować się również na ceramiczne płytki, które w połączeniu tworzą wyrazisty dekor w naturalnych klimatach.

- W realizacjach projektów łazienek kluczową rolę odgrywa również odpowiednio dobrany grzejnik. Modele warte uwagi to takie, które nie tylko będą bez zarzutu pełnić swoją funkcję, ale będą świetnie się prezentować i współgrać z całym designerskim zamysłem – mówi Justyna Nabielec z Bart-Box w Brzesku.

Biała łazienka nie musi być sterylna

Warto wiedzieć, że na rynku urządzeń grzewczych można znaleźć grzejniki przyciągające swoją subtelnością, które, zamiast obowiązkowego elementu wyposażenia łazienki, staną się jego główną ozdobą. Przykładem takich dekoracji są produkty marki Luxrad, takie jak model Atria dopełniający jasną łazienkę z drewnianym podwieszanym stelażem na umywalki czy też nieco bardziej wyrazista forma w postaci Atakamy widocznej we wnętrzu domowego SPA z ceramiczną mozaiką bazującą na plastrach miodu.

Jasne przestrzenie nie muszą być sterylne i zimne. Wystarczy dodać im nieco uroku poprzez kolorystyczne urozmaicenia, zabawę fakturami, a także ocieplenie dodatkami. Wszystkie te zabiegi pozwolą nam cieszyć się przejrzystą, ale jednocześnie przytulną łazienką.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także