PARTNER PORTALU
Jasna łazienka: piękne wnętrze dla dwojga

Jasna łazienka: piękne wnętrze dla dwojga

Autor: Redakcja Dobrzemieszkaj.pl
23 gru 2019 09:25

Prywatna łazienka Pani i Pana domu to oaza spokoju z dala od wielkomiejskiego zgiełku, stworzona z naciskiem na komfort i wygodę oraz wspólnie spędzany czas.

Inwestorzy to małżeństwo z dwójką dorosłych synów, które zdecydowało się na budowę domu poza miastem – w poszukiwaniu spokoju i z dala od wielkomiejskiego zgiełku. Projekt przewidywał dwie łazienki – jedną gościnną, drugą – do użytku wyłącznie Pani i Pana domu.

Właścicielom zależało na tym, aby prywatna łazienka zapewniała wypoczynek dwóm osobom jednocześnie. Zgodnie z życzeniami klientów, na dziewięciu metrach kwadratowych powierzchni architekt Urszula Tracz stworzyła domową oazę relaksu, skąpaną w świeżych, odprężających barwach. Wnętrza miały być jasne i przytulne, ale z charakterem – podkreśla projektantka. W łazience dominują zatem jasne kolory: delikatne beże, drewno w miodowym wybarwieniu i klasyczna biel. Designerskie umywalki o organicznych kształtach marki Villeroy&Boch posadowiono na grubym białym blacie. Ten z kolei wsparto na pojemnej zabudowie meblowej, którą architekt przedłużyła, prowadząc ją aż do samej ściany nad wanną. Dzięki temu w łazience powstało wygodne siedzisko-ława podkreślające charakter przestrzeni jako miejsca relaksu i wypoczynku.

Klientka ma bardzo dobry gust, przywiązuje wagę do detali i dekoracji. Dba, aby wszystko prezentowało się świetnie. Dzięki temu udało się nam uzyskać bardzo fajny efekt końcowy – mówi Urszula Tracz. I rzeczywiście, w całej łazience wyraźnie zauważalna jest dbałość o najmniejsze szczegóły. Ścianę w strefie umywalki zdobią płytki 3D ze strukturą fali, która swoim kształtem harmonizuje z formą umywalek, przeciwległą ścianę zdobi grzejnik łazienkowy o efektownej, asymetrycznej formie, a aranżacyjną wisienką na torcie są eleganckie wiszące lampy marki Azzardo. Dbałość o najmniejszy element wystroju widać również w kolorystyce takich detali jak łączniki i gniazdka. Ramy okienne są grafitowe, a inwestorzy obawiali się, żeby te ciemne akcenty nie „odstawały” od całkowicie jasnych wnętrz. Dlatego też, pomimo że generalnie projekt utrzymany jest w jasnej kolorystyce, występują w nim również ciemne detale nawiązujące do okien – wyjaśnia Urszula Tracz. Całości aranżacji dopełniają rośliny doniczkowe i dekoracyjne poduszki, nadające wnętrzu charakter domowego SPA.

Projekt wnętrza: arch. Urszula Tracz, UTOO-Pracownia Architektury Wnętrz i Krajobrazu, www.utoopracownia.pl

Tekst: Anna Sołomiewicz. Zdjęcia: Marta Behling, Pion Poziom

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także