Jasna łazienka – płytki z lustrzanymi drobinkami

Jasna łazienka – płytki z lustrzanymi drobinkami

Autor: Małgorzata Nietupska
29 kwi 2016 13:00

Łazienka utrzymana w jasnej tonacji to naturalny wybór, jeśli zależy nam na uzyskaniu wrażenia przestronności i świeżości. Jest dobra dla osób, którym wciąż za mało światła. Oto nowa propozycja marki Opoczno.

Jasne kolory pomagają obudzić się rano i odpocząć w pogodnej atmosferze wieczorem. Potrafi wydobyć z każdej przestrzeni dodatkowe centymetry, niezależnie czy mamy do dyspozycji niewielki metraż, czy duży salon kąpielowy.

Większość z nas maluje ściany w domu na jasne kolory. Łazienka w podobnej tonacji upodobnia ją do reszty domu i nie podkreśla zanadto odmiennej funkcji tego pomieszczenia. Jasne wykończenie ścian i podłogi pozwala nam na harmonijnie wtopienie w tło białych urządzeń sanitarnych. Jak zagra biel, jeśli połączymy ją z subtelnym wzorem kamiennych szarości? Spójrzmy na najnowszą propozycję marki Opoczno – kolekcję Mirror.

W jej skład wchodzą bazowe płytki, przypominające wzorem kamień. Stone grey występuje w dwóch wersjach – prostokątnej (płytka ścienna w formacie 25x75 cm) oraz kwadratowej (płytka uniwersalna, którą można stosować zarówno na ścianach, jak i podłodze – w formacie 42x42 cm).

Wzór na dekorach kolekcji Mirror: Grey inserto lines i Grey inserto geo (25x75 cm) przywodzi na myśl drobno rozkruszone lustro. Pierwszy z nich łączy poziome pasy ozdobione lustrzanymi drobinkami, drugi wyróżnia się efektem cieniowanego nakrapiania. Oba inserty wpisują się w popularny trend łazienkowej geometrii, ale w bardzo subtelnym wydaniu.

Przy próbie wizualnego powiększenia łazienki, poza rodzajem powierzchni płytek, nie bez znaczenia pozostaje ich rozmiar. Proponowany przez Opoczno format 25x75 cm, ułożony poziomo znacząco zwiększa optycznie szerokość ściany. To sprawdzony trick na wąskie przestrzenie. Natomiast, jeśli mamy do czynienia z pomieszczeniem zbyt niskim, można je wyciągnąć w górę, układając płytki w pionie.

Połączenie wszystkich płytek, z których składa się kolekcja Mirror pozwala na stworzenie wnętrza nie tylko przestronnego, ale i ciekawego pod względem wizualnym. Szarość można ożywić kolorowymi listwami szklanymi, przełamującymi surową paletę płytek bazowych. Oznacza to, że w rezultacie możemy maksymalnie zindywidualizować przestrzeń naszej łazienki.

Zdjęcia: Opoczno

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także