×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Kabina prysznicowa: 12 modeli do każdego wnętrza

Kabina prysznicowa: 12 modeli do każdego wnętrza

Autor: Anna Sołomiewicz
02 sie 2019 09:11

Kabina prysznicowa z powodzeniem zastąpiła w wielu łazienkach wannę. Zobacz 12 modeli do każdego wnętrza.

Jeszcze kilkanaście lat temu większość osób nie wyobrażała sobie łazienki bez wanny. Obecnie jednak, coraz częściej rezygnujemy z wanny na rzecz kabiny prysznicowej. Rozwiązanie to wpisuje się we współczesny szybki tryb życia, a także zajmuje mniej miejsca w łazience.

Co więcej, dzięki nowoczesnej armaturze, obecnie również pod prysznicem możemy się zrelaksować wybierając spośród różnych strumieni wody w deszczownicy, zażywając masażu dzięki specjalnym dyszom masującym, które możemy zamontować na wysokości różnych odcinków naszego kręgosłupa czy też posłuchać muzyki z naszego telefonu dzięki inteligentnym rozwiązaniom do łazienek.

Wreszcie, kabina prysznicowa to łatwiejszy dostęp do strefy kąpieli niż w przypadku tradycyjnej wanny. Ma to ogromne znaczenie, gdy z łazienki korzystają osoby mające problemy motoryczne, np. seniorzy. 

Jednym z najważniejszych, jeżeli nie najważniejszym elementem strefy prysznica jest oczywiście kabina (choć w bardzo minimalistycznych łazienkach możemy spotkać prysznic bez kabiny). Rynkowa oferta kabin prysznicowych jest niezwykle szeroka.

Możemy wybierać spośród modeli kwadratowych, prostokątnych, półokrągłych, a nawet pięciokątnych (idealne do narożnika małej łazienki). Kabina prysznicowa może mieć drzwiczki otwierane uchylnie, drzwi przesuwne bądź składane. Może być także całkowicie pozbawiona ruchomych elementów i składać się nawet tylko z jednej szklanej ścianki (kabiny typu walk-in). Dysponując wnęką w łazience możemy z kolei wybrać drzwi wnękowe. 

Różnorodne jest także wzornictwo kabin prysznicowych. Obok eleganckich chromowanych profili i zawiasów, mamy profile i zawiasy w kolorze czarnym (najmodniejsze w tym sezonie!), ale także np. białym. Szkło w kabinach prysznicowych możemy natomiast ozdobić, chociażby za pomocą grafiki naniesionej ceramicznymi farbami, techniką sitodruku lub graweru laserowego. 

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także