PARTNER PORTALU
Kabiny prysznicowe: 12 modnych modeli

Kabiny prysznicowe: 12 modnych modeli

Autor: Anna Sołomiewicz
30 maj 2019 10:30

Wzornictwo kabin prysznicowych wcale nie musi być nudne. Zobaczcie, jakie modele są obecnie na czasie!

Kabiny prysznicowe w ostatnich dziesięciu latach na dobre zadomowiły się w naszych łazienkach. Wiele osób nie wyobraża sobie łazienki bez kabiny, dzięki której można wziąć szybki, energetyzujący prysznic o poranku bez obaw o zachlapanie całego pomieszczenia.

Kabiny prysznicowe są także dobrym rozwiązaniem, kiedy z łazienki korzystają osoby starsze lub mające trudności z poruszaniem. Kabina zapewnia bowiem łatwy dostęp do strefy prysznica. 

Walory użytkowe kabin to jednak nie ich jedyne cechy. Wbrew pozorom i wśród kabin prysznicowych możemy spotkać rozmaite wzornictwo, a wybierając konkretny model możemy w znaczny sposób wpłynąć na estetykę całej łazienki. 

Obecnie szczególnie na topie są kabiny prysznicowe z czarnymi profilami. Jest to bezapelacyjny hit ostatnich kilku sezonów - w ofercie ma je znaczna większość producentów. Czarne profile pięknie komponują się z modną, czarną armaturą, a czarny detal w łazience dodaje przysłowiowego aranżacyjnego "pazura" wystrojowi.

Innym trendem są kabiny z dekorem na szkle. Różni producenci wykonują dekoracje różnymi metodami. Do naszej dyspozycji są nadruki farbami ceramicznymi, sitodruk, a także laserowy grawer. Do wyboru mamy wiele motywów dekoracyjnych, a coraz częściej firmy oferują także opcję na indywidualne zamówienie - można wówczas wysłać wybrane przez nas foto (np. z rodzinnej kolekcji), które zostanie naniesione na taflę szkła. 

Niezmiennie modne są także kabiny typu walk-in, czyli modele pozbawione zamykanych drzwiczek. Wejście do takiej kabiny jest zdecydowanie najprostsze. Najprościej jest ją również utrzymać w czystości, gdyż nie ma ona żadnych ruchomych elementów. Zwolennicy walk-inów doceniają je również za ich minimalistyczne wzornictwo, które wpisuje się idealnie w nowoczesne aranżacje łazienek. 

Wreszcie, warto zwrócić również uwagę na kabiny o niestandardowych kształtach. Niektórzy producenci oferują usługę wykonania kabiny na wymiar, ale nawet wśród dostępnych na rynku gotowych modeli mamy ciekawe warianty. Na uwagę zasługują chociażby kabiny pięciokątne, idealne do małych łazienek, oraz kabiny asymetryczne.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także