PARTNER PORTALU
Kamień w łazience. Efekt gwarantowany!

Kamień w łazience. Efekt gwarantowany!

Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
24 kwi 2009 14:00

Wśród nieregularnych krzywizn i pęknięć brunatnoszarych skał połyskują dyskretnie zielonkawe oczka wodne. Ich tafle wyczarowane zostały z idealnie gładkiego szkła. Trzeba się dokładnie rozejrzeć, aby stwierdzić, że jesteśmy w salonie kąpielowym, a nie na pięknych stokach gór.

Projektantce zależało na stworzeniu domowego saloniku SPA aranżowanego niemal przez naturę. Istotą realizacji tego pomysłu był dobór materiałów. Bazą stał się naturalny kamień, który pokrył podłogi i ściany. Warstwowe ułożenie łupka kamiennego pozwoliło stworzyć interesującą, choć nieco surową kompozycję.

Powstała tak powierzchnia jest zwierciadłem odbijającym charakter materiału. Nierówności, krzywizny, pęknięcia, pory... A wszystko to w naturalnych odcieniach brunatnych szarości tworzy niepowtarzalny efekt wizualny, wzbogacony o chropowatą w dotyku fakturę.

Kamienna łazienka

Podłoże, po którym stąpamy, to kamień (prod.: Petra), pocięty w brukową kostkę. Porasta go niczym miękki mech, mały włochaty dywanik. Żaden element nie ośmiela się tworzyć konkurencji dla majestatu kamienia. Przeciwnie – gładkie zielonkawe szkło i przebłyski drewna usuwają się w cień, eksponując dostojność otoczenia.

Hebanowy fornir na blacie umywalki połyskuje w spokojnym rytmie, a wtórują mu ciemne płytki na ścianie przy lustrze. To nuty ciepła i elegancji. Nie narzucają się też swoją obecnością biała ceramika o prostych, geometrycznych formach i obecne przy niej baterie. Biel minimalistycznych kształtów ładnie wydobywa ciemny kolor drewna i jego wyraźny rysunek.

Szkło w łazienkowej strefie

Klarowna czystość pomieszczenia to też zasługa szkła. Przeszklona jest pojemna szafa na akcesoria. Szkłem zaakcentowano wannę oraz strefę sedesu i bidetu. Jego delikatna istota idealnie podkreśla surową strukturę towarzyszącego mu kamienia.

Nic nie jest w stanie odsunąć go na dalszy plan. Nawet nieśmiała smuga światła wydobywającego się zza gipsowych pilastrów kieruje tu swoje wiązki. Ze względu na brak naturalnego oświetlenia niemożliwe było wprowadzenie roślinności. P

Patent na oświetlenie łazienki

roblem światła sprytnie rozwiązała projektantka. Na rzecz łazienki ograniczyła przestrzeń sypialni, dodatkowo wypełniając fragment oddzielającej je ściany pasem szkła. Przez ten wąski tunel przebija się jasność wspomagana czterema walcowatymi lampkami.

Strefę umywalki wpisano w powstałą tu niszę. Jej duża, wyposażona w dwie baterie misa umożliwia dwóm osobom jednoczesną toaletę. Zamontowany obok prosty reling jest doskonałym miejscem na ręczniki. Dzięki prostym detalom łazienka tak bliska naturze otwiera się na nowoczesność.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także