PARTNER PORTALU
Kamień w łazience. Nie warto się go bać!

Kamień w łazience. Nie warto się go bać!

Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
01 kwi 2008 00:00

Od bogactwa faktur, barw i materiałów zastosowanych w tej łazience może się zakręcić w głowie. Tajemnicą warsztatu projektantki niech zostanie sposób, w jaki udało się jej stworzyć z nich harmonijną, konsekwentną całość.

Właściciele wcześniej mieszkali piętro wyżej, w lokum zaaranżowanym bardzo tradycyjnie, co w ramach polskich standardów oznacza brązy, beże i skórzane sofy. Taki wystrój, podobnie jak samo słowo „standardowy”, kompletnie nie pasują do małżeństwa trzydziestolatków, które dzieli czas między ciężką pracę, dalekie, czasem zwariowane podróże i intensywne życie towarzyskie.

Ich nowy apartament, powstały poprzez połączenie dwóch sąsiadujących ze sobą mieszkań, miał być ekstrawagancki, a jednocześnie komfortowy i przyjazny domownikom.

Odważne kolory: nie warto się ich bać!

Wszystkie te cechy właścicielka rozpoznała we wnętrzu odwiedzanego przez siebie salonu kosmetycznego. Tym, co zwróciło jej szczególną uwagę, była paleta barw: odważnie użyte czerwień, biel, szarości i czerń. Odpowiedzialną za nie osobą była Anna Gruner. Poproszona o zaaranżowanie mieszkania nie miała nic przeciwko temu, by w projekcie powrócił ten sam zestaw kolorów.

Tym bardziej, że należy do jej ulubionych. Cały apartament wydaje się równie dynamiczny, jak tryb życia i osobowości jego mieszkańców. Wiele tu mocnych akcentów (m.in. czerwień), kontrastowo zestawionych materiałów, oryginalnych detali, zarysowanych wyrazistą kreską linii. Te same cechy dostrzec można w aranżacji łazienki i toalety, znajdujących się w dwóch oddzielnych pomieszczeniach.

Fabryczny styl

Dominuje tu chłodny, nieco industrialny klimat: na ścianach płytki imitujące beton, czarna, mieniąca się mozaika, w toalecie dodatkowo szary tynk, przeciągnięty szpachlą do kleju, tak, aby powstały poprzeczne, nieco niedbale poprowadzone paski. Do tego przemysłowe oprawy świateł.

A jednak z tych wnętrz nie wieje chłodem ani surowością. To zasługa energetycznych, ciepłych akcentów, które podgrzewają atmosferę i przemycają do niej trochę południowej egzotyki. W salonie kąpielowym nad umywalkami i wewnątrz kabiny prysznicowej rozlewa się fala intensywnej czerwieni, toaletę natomiast przecina czerwona kreska.

Dodatkowe „źródło ciepła” to fornir drewna zebrano, którym obłożono postumenty umywalek i obudowę wanny. Tak jak kolory służą ożywieniu wnętrza, tak szkło, z którego wykonano półki, drzwi wnękowej szafki i kabiny prysznicowej, ma za zadanie przydać mu lekkości.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także