PARTNER PORTALU
Kąpiel z widokiem: postaw na łazienkę z wanną przy oknie

Kąpiel z widokiem: postaw na łazienkę z wanną przy oknie

Autor: Anna Sołomiewicz
21 sty 2018 12:29

Jeżeli jesteśmy szczęśliwymi posiadaczami łazienki z oknem, warto urządzić przy nim strefę kąpieli z wygodną wanną.

Polskie łazienki - zwłaszcza te w blokach - w znacznej mierze nie mają dostępu do okna. Jeżeli jednak należymy do grona szczęśliwców, których łazienkę wypełnia dzienne światło, warto pomyśleć o urządzeniu w niej strefy kąpieli właśnie przy oknie. 

Wanna, w której można wziąć kąpiel z widokiem na niebo może nam kojarzyć się głównie z salonami kąpielowymi w amerykańskim stylu - dlaczegóż by jednak nie urządzić podobnej łazienki również w polskim domu?

Jeżeli mieszkamy poza miastem, z dala od gęstej zabudowy lub nasza łazienka znajduje się na piętrze bądź poddaszu, możemy pokusić się o usytuowanie wanny przy oknie. W przypadku łazienek na poddaszu, z wysoką ścianką kolankową, okno możemy zamontować tylko w połaci dachu, co zapewni nam więcej prywatności, przy jednoczesnej możliwości cieszenia się widokiem na niebo.

Rolety, żaluzje, a nawet zasłony w oknie dadzą nam możliwość osłonięcia się przed zewnętrznym światem, jeżeli będziemy mieć ochotę na bardziej intymną kąpiel. Te ostatnie wprowadzą również odrobinę przytulności do aranżacji wnętrza, dodając łazience charakteru salonu kąpielowego.

Niektórzy inwestorzy prywatni odważyli się na taki krok, urządzają łazienkę, w której wanna stoi właśnie przy oknie. Jak Wam się podoba ich wybór?

Zobacz także >> Urządzamy salon kąpielowy - porady i inspiracje

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także