PARTNER PORTALU
Klasyczna, stylowa łazienka – z narożną wanną i prysznicem

Klasyczna, stylowa łazienka – z narożną wanną i prysznicem

Autor: Ewa Kozioł
29 kwi 2014 05:24

Wanna i kabina prysznicowa to dwa nowoczesne elementy wyposażenia łazienki zaprojektowanej w klasycznym stylu. Jest wygodnie, funkcjonalnie i bardzo pięknie.

Łazienka miała być przede wszystkim wygodna i funkcjonalna. To dwa podstawowe zadania, które przed architekt Małgorzatą Goś postawił nowy właściciel. Ważne było także nadanie przestrzeni klasycznego stylu. Wysmakowanego i subtelnie eleganckiego, dającego poczucie luksusu, spokoju i harmonii.

Aranżacja wnętrza: estyczna i funkcjonalna

Starannie przemyślana aranżacja i sensowne rozmieszczenie elementów wyposażenia zapewnia komfortowe korzystanie z łazienki na codzień. Duża, półokrągła wanna z hydromasażem została umieszczona przy oknie, natomiast kabina prysznicowa z deszczownią w przeciwległym rogu, obok umywalki. Przestrzeni nie ograniczają przy tym żadne szafki, półki czy dodatkowe miejsca na przechowywanie, dzięki czemu wizualnie całość zachowuje czystą formę.

Umywalka: pięknie wyeksponowana

Na szczególną uwagę zasługuje pięknie wyeksponowana strefa umywalki. Dostojnie i z gracją prezentuje się wsparta na dwóch smukłych, długich, ceramicznych nóżkach. Dodatkowo jej blat jest na tyle duży, że można na nim spokojnie położyć mydło lub inne przybory kosmetyczne.

Nad umywalką powieszono lustro w bogato zdobionej, złotej ramie, nawiązujące kolorem i stylem do równie dekoracyjnych kinkietów oraz żyrandola. Klasyczne oświetlenie jeszcze potęguje wrażenie luksusu. Podobnie zresztą jak płytki imitujące marmur, którymi wykończone są zarówno ściany, jak i podłoga. Ich jasna kolorystyka i delikatny deseń sprawiają, że przestrzeń wydaje się lekka i świeża.

Od strony praktycznej płytki ceramiczne mają także jedną ważną przewagę nad naturalnym marmurem – nie wymagają impregnacji i są bardziej odporne na plamy oraz zabrudzenia. Można zatem spokojnie brać kąpiel z bąbelkami, popijając wino bez stresu, że na podłodze zostaną czerwone plamy.

Pomieszczenie jest bardzo wysokie (2,90 cm), dlatego aby nadać mu lekkości i elegancji, płytki nie zostały ułożone na całej ścianie, a jedynie do wysokości dwóch metrów. Powierzchnię nad nimi pokryto białą farbą, a przy suficie dodano ozdobne listwy sztukateryjne również w kolorze białym.

Granit: mocny akcent kolorystyczny

Jedynym mocnym kolorystycznie elementem kontrastowym w łazience są parapety z czarnego granitu „Galaxy Star” ze złocistymi drobinkami. W pierwotnym założeniu miały być wykonane z marmuru i dokładnie w takim samym odcieniu jak płytki ceramiczne. Nie udało się jednak obu materiałów „zgrać” kolorystycznie. I dobrze. Bo czarny granit w otoczeniu jasnych kolorów i dostojnych dodatków czuje się wyśmienicie.

  • Małgorzata Goś, autorka projektu

    Zdecydowałam o dodaniu w tej klasycznej łazience dwóch nowoczesnych elementów: wanny i kabiny prysznicowej. Wybrałam je ze względu na wygodę i funkcjonalność. Na ich rzecz zrezygnowałam z wanny wolno stojącej na lwich nóżkach oraz brodzika osłoniętego kotarą z nieprzemakalnej tkaniny, które swoim wyglądem na pewno bardziej wpisałyby się w zachowany tu klimat. Wszystkie pozostałe elementy wyposażenia – bidet, miska sedesowa, umywalka – swoim kształtem nawiązują już do klasycznego stylu. Postawiłam też na armaturę w kolorze srebrnym, a nie złotym, która jednak w efekcie ładnie wpisała się w całość.

 

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także