PARTNER PORTALU
Klimat w łazience: stwórz go z nowoczesnym grzejnikiem!

Klimat w łazience: stwórz go z nowoczesnym grzejnikiem!

Autor: Redakcja Łazienka.pl
23 lut 2018 12:45

Klimat w łazience można zbudować na wiele sposobów. Również za pomocą... grzejnika.

Łazienka to pomieszczenie, w którym nie tylko dbamy o higienę, ale również chcemy przyjemnie spędzić czas. Prysznic czy kąpiel będą jeszcze bardziej relaksujące, dzięki grzejnikowi, który otoczy nas ciepłem i nastrojową muzyką, a w dodatku jest delikatnie podświetlony diodami LED.

Podświetlenie LED

W tylnej części urządzenia znajdują się diody LED, które delikatnie podświetlają go w stylu Zen, czym wprowadzają w łazience unikalny nastrój. Wnętrza, które zaaranżowano w tej stylistyce, nie są przepełnione, ani nie opływają dekoracjami. Liczy się prosta, geometryczna forma, a dopełnieniem jest właśnie relaksujące światło.

Głośniki

Nasz nastrój zależy nie tylko od tego co widzimy, ale również słyszymy. Dlatego w Sensium wbudowano głośniki firmy Cabasse, które charakteryzują się dźwiękiem wysokiej jakości. Dzięki systemowi audio, możemy więc słuchać ulubionej muzyki, ze smartfonu, przez Bluetooth. Nastrojowe dźwięki sprawią, że prysznic czy kąpiel będą jeszcze bardziej relaksujące.

Albo ogrzewanie albo suszenie

Co w sytuacji, gdy na typowym grzejniku rozłożymy mokry ręcznik? Niestety będzie on utrudniał wydostawanie się ciepłego powietrza, które zostało przez urządzenie wytworzone. Wówczas pomieszczenie nie jest dostatecznie ogrzewane, gdyż większość energii zostaje zużyta jedynie do wysuszenia ręcznika.

Jednoczesne ogrzewanie i suszenie ręczników

Dlatego opracowano 3CS system, czyli technologię potrójnego komfortu, która pozwala na jednoczesne suszenie ręczników i ogrzewanie pomieszczenia, z wykorzystaniem:

1. Elementu grzewczego.
Lekkie i reaktywne aluminium zapewnia szybki wzrost temperatury, jednorodne i stałe ciepło oraz powietrze dobrej jakości. Dzięki płycie promieniującej ciepło rozprzestrzenia się w wielu kierunkach i zapewnia odczucie podobne do promieniowania słonecznego.

2. Wentylatora.
Wydajny wentylator produkuje duże ilości ciepła, pracując przy tym bardzo cicho. Dla poprawy jakości powietrza, wmontowano w niego siatkowy filtr cząsteczek stałych, wielorazowego użytku. Bez konieczności zdejmowania urządzenia ze ściany, można go okresowo zdemontować i czyścić.

Funkcje suszenia.

Aby wygodnie i łatwo wysuszyć, nie tylko ręczniki kąpielowe, ale też drobną bieliznę czy szlafrok, Sensium automatycznie co 24 godziny, pracuje z maksymalną mocą, w czasie od 5 min do 2 godz. Po czym samoczynnie powraca do normalnego cyklu pracy. Poza tym do grzejnika przymocowano wieszak, który łączy estetykę urządzenia z jego funkcjonalnością.

Czujniki i aplikacja.

Do urządzenia dokupić można centralę sterującą systemu Cozytouch, która umożliwia sterowanie jego pracą, za pomocą drogi radiowej. Należy podłączyć ją do routera internetowego, a następnie pobrać darmową aplikację mobilną. Za pomocą smartfona czy tabletu możemy więc kontrolować parametry pracy i wydatki dotyczące energii.

Sensium posiada czujniki ruchu, światła i otwartych okien, dzięki którym samoczynnie obniża temperaturę, gdy nie ma nikogo w domu, jest noc lub podczas wietrzenia pomieszczenia.

W przypadku awarii…

Funkcja autodiagnostyki własnej, w wypadku ewentualnej usterki, podaje informację o niej na wyświetlaczu. Serwis Atlantic Polska gwarantuje maksymalny czas interwencji na poziomie 48 godzin od momentu zgłoszenia usterki.

Sensium wykonano w 2 kolorach: biała perła + szary, a także czarna perła. Grzejnik ma moc 1750W i kosztuje 7 995 zł.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także