PARTNER PORTALU
Kolor i geometria w nowej kolekcji płytek polskiej marki

Kolor i geometria w nowej kolekcji płytek polskiej marki

Autor: Redakcja Łazienka.pl
24 kwi 2019 11:12

Kolory i geometryczne formy w aranżacji łazienki dodadzą jej przysłowiowego pazura. Możemy je wprowadzić do pomieszczenia chociażby sięgając po nową kolekcję płytek znanej polskiej marki.

Eksplozja kolorów, motywy graficzne, trójwymiarowy efekt oraz idealnie pasujące do siebie płytki w geometrycznej formie – tym wyróżnia się najnowsza kolekcja płytek ceramicznych Monoblock w kształcie kwadratowych kafli. Czym zaskakuje ta świeża interpretacja kwadratowej płytki marki Opoczno?

Geometryczne płytki ścienne z kolekcji Monoblock to jeden z tych materiałów, za pomocą którego można stworzyć z jednej strony bardzo minimalistyczną aranżację, jak i całkowicie ekstrawagancką, intensywną kompozycję. W czym tkwi ich sekret? Opoczno na tradycyjnym kształcie kafli zaprezentowało szeroki wachlarz propozycji kolorystycznych i niestandardowe projekty grafik. Zwrot w kierunku nowoczesności, jednak z poszanowaniem klasycznych form, to silny nurt w ostatnich propozycjach branży wnętrzarskiej. Jego potwierdzenie można było znaleźć chociażby na największym wydarzeniu w świecie płytek ceramicznych, czyli na ostatnich włoskich targach Cersaie.

Jedna kolekcja – wiele możliwości 

Monoblock od Opoczno to nowoczesne wzornictwo oddane na mniejszym formacie płytki (20 x 20 cm). Kolekcja została zainspirowana zabawną układanką, którą możemy dowolnie kreować poprzez łączenie kolorów i wzorów. Na tę kolekcję, zgodnie z nazwą, składają się elementy przypominające sztabki, bloki w kilku odsłonach. W swojej najnowszej propozycji Opoczno wzięło pod uwagę różne potrzeby oferując z jednej strony kafelki mogące tworzyć spokojne wnętrza w stylu retro, z drugiej zaś oryginalne i odważne ceramiczne mozaiki. Wszystko zależy od naszej wyobraźni – na jaki układ płytek się zdecydujemy? W jakich kolorach wybierzemy kafelki? Czy postawimy na konwencjonalne czy może bardziej niestandardowe kolory fug? Czy z płytek stworzymy wielokolorową czy jednolitą kompozycję? Aż w końcu czy płytki mają jedynie uzupełnić czy może całkowicie zdominować naszą przestrzeń?

Paleta inspiracji

Do wnętrz coraz śmielej wkraczają wyraziste barwy. Nie bez powodu projektanci coraz częściej swoją uwagę skupiają właśnie na grze kolorów, niejako w opozycji do przez lata panujących oszczędnych szarości i bieli. I tak kolorem roku 2019 firmy Pantone został przywołujący na myśl lato koralowy – Living Coral. Triumfy święcą również ciepły, wpadający w złocisty, miodowy, pieprzny odcień żółtego czy odcień optymistycznego różu. To właśnie radosna paleta barw była jedną z głównych inspiracji Opoczno do stworzenia kolekcji płytek Monoblock, które są odzwierciedleniem żywych, kolorowych i nowoczesnych wizji wnętrza. Obserwując najmodniejsze kolory, ich odcienie, a także faktury, wzory i desenie Opoczno zdecydowało się zinterpretować je na kafelkach, oddając tym samym kwintesencję nowoczesnego designu na płytce w najbardziej uniwersalnym kształcie.

Wszystkie płytki z kolekcji Monoblock możemy dowolnie ze sobą łączyć i tworzyć własne, indywidualne mozaiki. Znajdziemy w niej płytki jednolite, jak i te wzbogacone o ciekawe efekty, zarówno w wydaniu matowym, jak i błyszczącym

Colours/Pastels – kolorowe płytki z serii Colours dostępne są w intensywnych, żywych barwach – zielonego, żółtego, pomarańczowego, niebieskiego. W kolekcji nie zabrakło także płytek bazowych w bardzo subtelnych mlecznych kolorach – w odcieniach bieli, szarości czy kremów. Ich uzupełnieniem jest propozycja płytek w delikatnych pastelach, które są kompromisem pomiędzy dwoma pierwszymi propozycjami zawartymi w linii Colours. W serii Pastels mamy do wyboru dwa delikatne odcienie błękitu, zieleni, a także płytkę w kolorze jasnego żółtego i różowego.

3D Effect – z myślą o poszukujących kafli o niebanalnym charakterze zaprojektowana została seria 3D effect z płytkami z trójwymiarowym efektem, które z daleka wyglądają jak płytki strukturalne, jednak w rzeczywistości są całkowicie płaskie. Stworzenie efektu 3D na płytce o gładkiej powierzchni to nowość w Opoczno.

Geo – to niezwykle oryginalny, lecz delikatny efekt na płytkach, który został uzyskany poprzez naniesienie na jedną płytkę dwóch grafik, z których pierwsza z nich jest matową podstawą, zaś druga elementem błyszczącym.

Bar – to seria oparta na 3 strukturach o powierzchni glossy. Każdą z trzech struktur płytek z tej serii można dowolnie łączyć ze sobą, tworząc kompozycyjną spójną całość. Monoblock bar występują wyłącznie w kolorze białym.

Bogactwo kolorów i nowatorskie efekty płytek Monoblock dają wiele możliwości tworzenia wzorów za pomocą łączenia kilku elementów. Wszystkie płytki z tej kolekcji można dowolnie ze sobą mieszać, gwarantując ciekawy odbiór efektu końcowego i jednocześnie tworząc kompozycyjnie spójną całość.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także