Kolor w łazience: płytki ceramiczne w różnych odcieniach błękitu

Kolor w łazience: płytki ceramiczne w różnych odcieniach błękitu

Autor: Anna Sołomiewicz
22 marz 2017 14:34

Jakie kolory są obecnie na topie? Oprócz królującej zieleni, modne są także wszelkie odcienie błękitów. Zobaczcie kolekcje płytek wykorzystujące tę barwę.

Wnętrza, w których codziennie spędzamy czas, mają ogromny wpływ na nasze samopoczucie. Dlatego aranżowanie pomieszczeń jest sprawą bardzo indywidualną
i powinno być dopasowane do naszych osobistych cech, gustów i potrzeb. Jak urządzić przestrzeń inną od wszystkich – taką, która odzwierciedlać będzie nasz charakter, a do tego będzie komfortowa i modna? Oto kilka propozycji na łazienkę z pomysłem.

Siła koloru

Jednym z pierwszych elementów, o których myślimy urządzając wnętrza jest ich kolorystyka. Rola barw, którymi otaczamy się na co dzień jest nie do przecenienia. Kolorem, który często wybieramy do łazienki jest niebieski. Kojarzony z wodą, czystością i higieną dobrze sprawdzi się zarówno w toalecie jak i w pokoju kąpielowym. Wszelkie odcienie błękitu, przywodzące na myśl niebo i morze, dodadzą wnętrzu rześkości, dzięki czemu będzie ono sprzyjać odpoczynkowi. Jasne odcienie koloru niebieskiego powiększą także powierzchnię optycznie. Planując tonacje wnętrz, warto pamiętać, aby barwy ścian czy podłóg, których nie zmieniamy zbyt często, stanowiły neutralną bazę dalszych aranżacji. Mocne akcenty kolorystyczne dobrze natomiast równoważyć zestawiając je ze spokojniejszymi barwami.

Urządzając wnętrza tym chętniej sięgamy po kolor niebieski, gdyż różne jego odcienie wymieniane są jako wiodące w tegorocznych trendach. Od granatu, poprzez delikatne, blade, a nawet nieco wyblakłe odcienie niebieskiego, aż po tęczowy błękit – to barwy, na które szczególną uwagę zwracają w tym roku designerzy. Niebieski nie wyjdzie z mody prędko - trzy jego odcienie znalazły się także w kolorystycznej palecie trendów wnętrzarskich na rok 2018 „PANTONEVIEW Home + Interiors”.

Motyw przewodni

Dobrym pomysłem na niebanalną łazienkę będzie graficzny wzór na ścianie, który doda
jej indywidualnego charakteru. Mogą to być na przykład naturalne motywy liści
lub kwiatów, jak w kolekcjach Vivid Colours czy Elegant Stripes marki Opoczno. Pierwsza
z nich, posiada bazowe płytki w kolorach białym, błękitnym, niebieskim oraz w intensywnym fiolecie. Będące dopełnieniem linii płytki we wzór liści, ułożone obok siebie na dużej powierzchni, stworzą ciekawy motyw przewodni pomieszczenia. Graficzny wzór będzie dobrze wyglądał zarówno w centralnym miejscu łazienki, jak i na bocznej ścianie, czy pod prysznicem.

Łazienka jak malowana

Dla lubiących bardziej stonowane motywy idealna będzie kolekcja Elegant Stripes.
To utrzymana w pastelowej kolorystyce błękitu i bladego różu linia z płytkami w bardzo delikatne smugi, drobne paski lub większe pasy, wyglądające tak, jakby namalowane były akwarelą. Uzupełnieniem płytek bazowych są te z „namalowanymi” w ten sam sposób kwiatami. Akwarelowe motywy z pewnością przypadną do gustu osobom z artystyczną duszą, stawiającym estetyczne walory pomieszczeń na pierwszym miejscu.

Inną propozycją marki Opoczno, w której również znajdują się akwarelowe wzory, jest kolekcja Artistico. Tutaj poza węższymi i szerszymi pasami, znajdziemy także nieco mocniejsze, w odrobinę ciemniejszej tonacji, poziome „maźnięcia pędzlem”. Ułożone
na jednej ścianie lub jej fragmencie, będą pięknym uzupełnieniem jaśniejszych płytek bazowych. Tak zaaranżowane ściany i podłoga łazienki, w zestawieniu z klasyczną, białą ceramiką i srebrną armaturą, stworzą harmonijną, elegancką całość.

W sercu metropolii

Dla zwolenników bardziej nowoczesnych, czy wręcz industrialnych wnętrz powstała kolekcja Sky Tower. Tutaj motywem przewodnim są pnące się w górę, monumentalne wieżowce. Odcienie niebieskiego i głębokiego granatu dają niezwykłe wrażenie wielkiego miasta nocą. Ten mocny, urbanistyczny wzór, połączony z połyskującymi, białymi lub czarnymi płytkami bazowymi z tej samej kolekcji, da efekt ultranowoczesnej łazienki. To doskonała propozycja dla osób młodych duchem, a także lubiących dynamiczną, energetyzującą przestrzeń.

Wszystkie kolekcje marki Opoczno uzupełnić można szklanymi listwami w kolorystyce korespondującej z płytkami poszczególnych linii.

Jak widać różne odcienie koloru niebieskiego mogą mieć zastosowanie w łazienkach
o rozmaitym charakterze. Wszystko zależy od gustu i preferencji użytkownika. Kiedy
już odpowiemy sobie na pytanie w jakim wnętrzu czujemy się najlepiej, możemy przystąpić
do planowania naszej łazienki – miejsca z pomysłem, o niebanalnym, indywidualnym charakterze.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także