PARTNER PORTALU
Kurs na zmiany

Kurs na zmiany

Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
25 maj 2009 11:44

Od czego zacząć urządzanie łazienki, gdy na 100% wiadomo, że potrzeby jej użytkowników będą się zmieniały?... Od znalezienia wspólnego mianownika, jak wyposażenie typu 2w1 plus ponadczasowy styl, który w razie czego dobrze zniesie korektę.

Nieduże mieszkanie i dwie malutkie łazienki – brakowało m.in. miejsca na pralkę i do suszenia bielizny. Zmiana układu pomieszczeń rozpoczęła więc remont. Dawną toaletę zajęła garderoba, na tyle obszerna, że oprócz odzieży mieści się w niej deska do prasowania, suszarka, a nawet rower. Druga łazienka została powiększona kosztem przedpokoju, co umożliwiło wstawienie do niej pralki. Pomieszczenie zyskało także przestrzeń, nic nie wskazującą, że każdy centymetr był tu ściśle wyliczony.

Właścicielom zależało bowiem nie tylko na zmieszczeniu szerokiego programu użytkowego, ale i na komforcie, tak by w ładnie zaaranżowanym otoczeniu można było z przyjemnością np. poleżeć w wannie. Nawet po powiększeniu łazienka jest nieduża. Aby zmieścić tutaj i wannę, i natrysk trzeba było wybrać rozwiązanie 2w1 - wannę z zamontowanym nad jej krawędzią składanym parawanem z przejrzystego szkła.

Po jego rozłożeniu powstaje namiastka całkiem przestronnej kabiny prysznicowej. Złożony parawan jest praktycznie niewidoczny na tle ścian. Nie skupia na sobie wzroku i nie przeszkadza w kąpieli w pachnącej pianie. Wrażenie komfortowej przestronności to przede wszystkim zasługa wykończenia ścian. Niemal całą ich powierzchnię pokrywają duże, prostokątne kafle z kolekcji firmy Ceramica Imola połyskujące jasnym odcieniem szarości. Ułożone horyzontalnie, o subtelnie zróżnicowanych fakturach, tworzą neutralne, spokojne tło.

Jedynie fragment ściany nad obudową stelaża podwieszanego sedesu został wykończony linearnym, pomalowanym na czerwono tynkiem dekoracyjnym. Jego fantazyjna struktura nadaje wnętrzu artystyczny wymiar.

Soczysta czerwień obecna jest także na frontach szafek podumywalkowej oraz kryjącej wewnątrz pralkę. Ich szuflady i relingowe uchwyty kontynuują poziome rysunki ściennych płytek, harmonijnie wpisując się w nowocześnie zaaranżowane wnętrze. Dynamiczne linie baterii umywalkowej i podtynkowej wannowo-prysznicowej nie pozwalają zapomnieć, że to wnętrze młode duchem, w którym stabilizacja nie boi się przyszłości.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także