PARTNER PORTALU
Kwiaty na piasku

Kwiaty na piasku

Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
01 kwi 2008 00:00

W tej łazience przyjemnie jest nie tylko wziąć szybki prysznic czy relaksującą kąpiel, ale też schronić się przed rzeczywistością. Są tu zakątki, które wręcz kuszą, by przysiąść na chwilę i rozkoszować się – na przekór Kunderze – znośną lekkością bytu.

Łazienka sąsiaduje z sypialnią właścicieli wielopoziomowego apartamentu i powstała z myślą o maksymalnym komforcie korzystających z niej małżonków. To raczej salonik kąpielowy o klimacie domowego SPA, niż zwyczajne higieniczne wnętrze. Stylistyka pomieszczenia nawiązuje do rozwiązań estetycznych przewijających się w całym domu: subtelność, elegancja, jasne barwy, naturalne materiały, niewymuszona oryginalność. A wszystko zaprawione zostało dozą wysmakowanego luksusu.

Ciekawe, że elementy wyróżniające tę łazienkę spośród wszystkich innych na pierwszy rzut oka są właściwie... niewidoczne. Wyjątkowość aranżacji wanny i kabiny prysznicowej – bo o nich tu mowa – polega na idealnym wkomponowaniu i zgraniu z otoczeniem. Kamuflaż, na prawach paradoksu, staje się formą ich ekspozycji. Obszerna, o ciekawie profilowanych krawędziach wanna to jakby kolejny stopień podestu, którym została obudowana.

Efektowne schodki ułatwiają wejście do niej, ale służą też pomocą podczas przygotowań do kąpieli. Można też na nich po prostu przysiąść. Klasyczny wizerunek wanny przełamuje także jej usytuowanie tuż pod ogromnym oknem. Po odsłonięciu żaluzji można sobie zafundować kąpiel w asyście malowniczego pejzażu. Obecność naturalnego źródła światła pozwoliła na umieszczenie w łazienkowym wnętrzu żywych roślin – ich (wykazujący tendencję wzrostu) szpaler wyłania się między wanną a oknem. Rośliny zostały posadzone w dużej, starannie zamaskowanej donicy z odpływem wody.

Efekt mimikry w przypadku kabiny prysznicowej to maksymalne ograniczenie spoiw, zawiasów i innych elementów konstrukcyjnych. Kabinę tworzą przezroczyste tafle szkła, których szlachetnego piękna nie zakłóca nawet widok brodzika. Także zainstalowaną podtynkowo baterię prysznicową wyróżnia wyjątkowa dyskrecja. Nie zobaczymy tu również żadnych mydelniczek czy półek na gąbki – na niezbędne podczas natrysku akcesoria przewidziano miejsce w gustownej misie. Wobec tak wyrafinowanego wystroju nie powinien dziwić fakt, że jednym z elementów wyposażenia tego salonu kąpielowego stało się rzeźbiarskie krzesło z kolekcji Charlesa Mackintosha.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także