×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Łatwy montaż zestawu podtynkowego – poznaj BOX podtynkowy

Łatwy montaż zestawu podtynkowego – poznaj BOX podtynkowy

Autor: Deante
06 lis 2019 10:16

Instalacje podtynkowe całkowicie zmieniły oblicza nowoczesnych łazienek, umożliwiając estetyczne schowanie mało eleganckich elementów instalacji, takich jak rury czy przyłącza. Teraz możliwy jest także łatwy dostęp do wewnętrznych elementów armatury w razie potrzeby!

Instalacje podtynkowe w łazienkach stają się standardem i powoli wypierają armaturę natynkową, zwłaszcza w strefie prysznica. To dlatego, że montaż systemu podtynkowego pozwala ukryć przyłącza i rury w suficie, ścianie bądź podłodze. Efektem jest harmonijne wnętrze, bez zbędnych elementów. 

BOX podtynkowy – niewidoczny bohater

Najłatwiejsze rozwiązanie, jeżeli chodzi o montaż i późniejszą konserwację, oferują BOXy podtynkowe Deante. BOX składa się z dwóch części: obudowy z mosiężnym korpusem baterii, którą instaluje się w ścianie, oraz elementów zewnętrznych (rozety i dźwigni/pokręteł), montowanych na płytkach. Prostokątną, ozdobną rozetę można w każdej chwili zdjąć, aby dostać się do głowicy baterii lub innych niewidocznych na co dzień elementów.

Oczywiście różni producenci oferują wiele odmian tego rozwiązania. Np. nowy BOX Deante jest uniwersalny, czyli można w nim wymienić baterię mieszaczową na termostatyczną lub odwrotnie, a także dowolnie dopasować elementy zewnętrzne. W każdym momencie w przyszłości możliwa będzie zatem całkowita zmiana aranżacji łazienki: od rodzaju baterii (termostat lub mieszacz), po rozety, dźwignie i pokrętła. Bez uciążliwego remontu i związanych z nim kosztów.

Montaż zestawu podtynkowego

Do montażu BOXa podtynkowego Deante potrzebna jest wnęka o głębokości tylko 8 cm. Pomocą służą przykładowe schematy podłączeń, instrukcje i wskazówki odnośnie próby ciśnieniowej, które można znaleźć na stronie internetowej producenta. Sam system daje też ogromną swobodę w urządzeniu łazienki. Można korzystać z gotowych kompletów, bądź samodzielnie tworzyć różnorodne kombinacje baterii z głowicami, słuchawkami, dyszami czy wylewkami. W zależności od zastosowanych elementów łazienka może stać się luksusową strefą SPA z biczami wodnymi, lub miejscem przeznaczonym do szybkiego odświeżenia w strugach deszczu. Warto pamiętać, że BOXy podtynkowe zastosujemy nie tylko w strefie prysznica, ale też wanny. Wybór elementów zewnętrznych jest naprawdę duży, zarówno jeśli chodzi o kształt, jak i kolor wykończenia.

Jak dopasować elementy podtynkowe?

Funkcjonalność systemu podtynkowego jest uzależniona od właściwego rozmieszczenia poszczególnych elementów. Przyjmuje się, że BOX w kabinie należy zamontować na wysokości zgiętej w łokciu ręki, co ułatwia codzienną obsługę baterii, natomiast w przypadku wanny BOX oraz wylewkę wannową umieszcza się 20-30 cm powyżej brzegu wanny. Górną głowicę deszczową montuje się ok. 15 cm nad głową najwyższego domownika. Dysze instaluje się z reguły wzdłuż jednej lub dwóch pionowych linii (w drugim przypadku montuje się je symetrycznie). Dobrze, jeśli dysze posiadają regulowane przeguby, ułatwiające skierowanie strumienia wody na poszczególne partie ciała: barki czy np. lędźwie. Po zamontowaniu produktów podtynkowych i ułożeniu płytek na ścianie można przystąpić do instalowania części zewnętrznych.

Więcej informacji na https://deante.pl/box 

Zaloguj się

Zobacz także