Lawendowa łazienka w angielskim stylu – z kolorową boazerią i tapetą

Lawendowa łazienka w angielskim stylu – z kolorową boazerią i tapetą

Autor: Anna Usakiewicz
07 sie 2014 07:21

Tapeta o arabeskowym wzorze została zestawiona z drewnianą okładziną z desek bejcowanych na mocny, fioletowy kolor. Całość nadaje łazience charakter angielskiego saloniku kąpielowego.

 Za sprawą wyjątkowego zapachu lawenda od stuleci gości w łazienkach: w postacie olejków do kąpieli, pachnideł, balsamów, mydeł. A gdyby tak przenieść także jej intensywny kolor, wprost z angielskich ogrodów czy wzgórz Prowansji, tonących w morzy purpury i fioletu...

Efekt eksperymentowania kolorem może pozytywnie zaskoczyć. Zaprojektowana z myślą o gościach łazienka o powierzchni ok. 4 m kw., tak jak reszta domu, utrzymana jest w stylu wiejskiego dworku. Motywy charakterystyczne dla wnętrz rustykalnych przeplatają się tu z elementami stylistyki anglosaskiej, nadając wnętrzu zdecydowany charakter. Kształtują go zarówno kolory, jak i materiały, wykorzystane głównie do wykonania okładzin ściennych. Tapeta o arabeskowym wzorze została zestawiona z drewnianą okładziną z desek bejcowanych na mocny, fioletowy kolor. Całość nadaje łazience charakter angielskiego saloniku kąpielowego. Z kolei ułożona w cegiełkę mozaika w kabinie prysznicowej, przypominająca mur pruski, wprowadza element rustykalny, podobnie jak płytki podłogowe w kształcie kamiennej kostki. Wszystko razem przywołuje skojarzenie z wiejską rezydencją, jednak potraktowaną z lekkim przymrużeniem oka. Niebagatelną rolę odgrywają starannie dobrane dodatki: wieszaki na ręczniki, uchwyt na papier, szczotka WC, stylizowane na tradycyjne, angielskie przybory toaletowe, a wyszukane w internecie urocze lusterko z okiennicami pasuje tu wprost idealnie.

  • Zabawa stylem i kolorem

    arch. Maciej Bołtruczyk
    Wnętrze łazienki, zarówno za sprawą koloru, jak i dodatków, jest nieco cukierkowe: taki wiejski domek z przymrużeniem oka. Okładzina ścienna wykonana została z desek bejcowanych na intensywny fiolet, który pomimo że jest efektem zabawy kolorem, nie pojawił się zupełnie przypadkowo. Jest to bowiem pochodna barwy tworzącej wzór na tapecie. Wykonana z drewna lamperia ociepla wnętrze i mocno kontrastuje z chłodną bielą wyposażenia i dodatków.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także