PARTNER PORTALU
Łazienka dla gości emanująca południowym ciepłem

Łazienka dla gości emanująca południowym ciepłem

Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
15 maj 2009 10:45

W toalecie dla gości rozpanoszyła się fantazja, a każdy przedmiot otrzymał sygnaturę manufaktury. Jak w cudownej baśni za siedmioma górami, czuć tutaj gorące słońce, temperament południa i zapach płatków kwiatów, a po uchyleniu drzwi – kto wie – może nawet zaszumią morskie fale.

Wymyślanie dekoracji, wystroju, a następnie ich urzeczywistnianie to dla pani domu czysta przyjemność. Potrzeba eksperymentowania, zmian, podążania za wyobraźnią to jej żywioł. Aby jednak uniknąć nietrafionych decyzji, urządzanie domu odbywało się pod kierunkiem architekt wnętrz z pracowni specjalizującej się w niestandardowych projektach dla ludzi z fantazją.

Prace wykończeniowe w łazience rozpoczęło wydanie polecenia glazurnikowi, aby potłukł wszystkie kafelki (z kolekcji Ceramica Imola). Ani na podłodze, ani na ścianach nie pojawia się ani jedna cała płytka! Nieregularne kawałki spięte beżową fugą utworzyły rodzaj niesamowitej mozaiki, emanującej ciepłymi odcieniami oranżu i piaskowca. Ich swobodnie falująca linia przypomina skalistą linię brzegową południowych mórz.

Ściany powyżej oraz sufit pokryte zostały dekoracyjnym, przecieranym tynkiem. Każdy centymetr powierzchni to ręczna robota. Proste, klasyczne bryły sedesu i umywalki w tej scenografii awansowały do roli rekwizytów, których rzeczywiste przeznaczenie schodzi na daleki plan.

Dziełem pani domu i zaprzyjaźnionej plastyczki jest lustro nad umywalką. Oryginalne, niezwykłe, przykuwające uwagę, Jego rama uformowana została z namoczonej w gipsie tkaniny. U góry, pomiędzy poplątane zwoje jeszcze mokrej tkaniny, wkomponowano lampkę, tak by jej światło było nastrojowo filtrowane i skierowane do góry. Po wyschnięciu, rama została zaimpregnowana i pomalowana.

Bukiety kwiatów, misy z pachnącym potpourri, drobiazgi dopełniają aranżacji. To detale, dzięki którym pani domu łatwo i szybko wprowadza dekoratorskie zmiany. Ku wygodzie gości w toalecie znalazł się także natrysk. W brodziku bez obaw można deptać po rozgwiazdach, wspominając spacery po egzotycznych plażach albo snując wakacyjne plany.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także