×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Łazienka dla gości: piękne wnętrze z efektem wow!

Łazienka dla gości: piękne wnętrze z efektem wow!

Autor: Anna Sołomiewicz
20 wrz 2019 09:39
Aktualizacja: 20 wrz 2019 09:56

Monochromatyczna kolorystyka z przewagą czerni, piękne wzorzyste płytki na podłodze i ceramika sanitarna o subtelnych kształtach złożyły się na aranżację łazienki dla gości, która z pewnością u niejednego z nich wywoła westchnienie „wow”.

Łazienka, zwłaszcza ta dla gości, to wizytówka całego domu. Wiedzieli o tym doskonale właściciele tego wnętrza, którzy mieli jedno podstawowe życzenie dotyczące projektu swojej łazienki gościnnej – miała być „wow”. Jego interpretacji podjęła się Katarzyna Maciejewska z pracowni Maciejewska Design.

Inwestorzy zdali się całkowicie na mnie. Szczególnie dumna byłam, gdy widziałam ich miny po pokazaniu im projektu: opad szczęki! - śmieje się autorka projektu. Architekt zdecydowała się na radykalny krok i zaproponowała swoim klientom łazienkę zdominowaną przez kolor czarny, z białymi akcentami w postaci ceramiki sanitarnej. Czarne są tutaj zarówno strukturalne płytki na ścianie (kolekcja Xrock marki Imola), jak również takie detale jak baterie czy akcesoria łazienkowe.

Wizualnym spójnikiem pomiędzy bielą sanitariatów a czernią towarzyszących im elementów wyposażenia są płytki podłogowe Aparici Kilim w wersji kolorystycznej black&white. Czarno-biały wzór na powierzchni okładziny to przepiękny dywanowy motyw, który – wspólnie z elegancką wolnostojącą umywalką – nadaje łazience luksusowy charakter. I chociaż wnętrze zachwyca estetyką, oferuje również udogodnienia takie jak kabina prysznicowa, które zapewnią komfort użytkowania gościom odwiedzającym właścicieli.

Autorka projektu: Katarzyna Maciejewska, Maciejewska Design, www.kmaciejewska.pl

Zdjęcia: Anna Laskowska, Dekorialove

Zobacz także Nowoczesna łazienka. 30 kolekcji płytek ceramicznych

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także