PARTNER PORTALU
Łazienka dla gości z pięknym marmurem – tak można wykorzystać kamień naturalny

Łazienka dla gości z pięknym marmurem – tak można wykorzystać kamień naturalny

Autor: Judyta Kokoszkiewicz
30 maj 2014 08:02

W tym domu szacunek dla gości wyrażony został w szczególny sposób. Dedykuje im się toaletę, w której umycie rąk staje się eleganckim rytuałem. Rolę główną gra tu elegancka, marmurowa obudowa umywalki.

Właściciele domu rozkochani są w surowych kolorach i materiałach: bieli, betonie, naturalnym drewnie. Dlatego zdecydowane barwy pojawiają się jedynie symbolicznie.

Naturalne materiały

W gościnnej łazience, ulokowanej na parterze tuż przy wejściu do domu, panuje nowoczesna, ascetyczna stylistyka, ale jednocześnie znajdują się elementy indywidualne dla tego wnętrza, świadczące o jego reprezentacyjnej roli. Niewielka przestrzeń nie wydaje się ciasna. Baza w postaci białych ścian i betonowej podłogi tworzy czystą aurę. Świetliki w suficie doświetlają wnętrze, a spore lustro dodaje przestrzeni. Naturalny marmur w łazience dla gości przyciąga wzrok pięknym wzorem.

  • Umiar i szlachetność

    proj. Alina Grzybowska, Konstanty Jeżewski
    Na betonowej podłodze, wykonanej przez wrocławskiego artystę Arkadiusza Śliwowskiego, postawiliśmy kamienny postument pod podwieszaną umywalkę firmy Duravit. Z przekory do „idealności” całego projektu, dodaliśmy „rdzewiejące”, postarzane elementy: baterię Vola, łazienkowe akcesoria. Całość ma w przyszłości dopełnić ogromne lustro z antykowaną, „zniszczoną” ramą. Jeżeli decydujemy się na takie połączenia to, jak zwykle, ważne są: umiar i równowaga oraz klasa mebli, lamp i akcesoriów, które dobieramy. Wśród starych mebli, luster, dodatków z duszą szukajmy tylko oryginałów.

Niezbędne minimum

Zrezygnowano z płytek na ścianach, zaś pozostałe łazienkowe sprzęty ograniczono do niezbędnego minimum; nie ma tu nawet półek, ani szafek. Postawiono za to na kompaktowy sedes o nowoczesnej bryle oraz umywalkę wyeksponowaną w nietypowy sposób: w centrum wnętrza znajduje się dedykowany jej kamienny postument o zdecydowanej barwie i wyrazistym rysunku, pod którego blatem została podwieszona. To swoisty kontrapunkt nadający temu miejscu wyrafinowanej elegancji. A bateria oraz dodatki o stylowym, postarzanym charakterze wprowadzają dodatkową dawkę szlachetności.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także