PARTNER PORTALU
Łazienka dla rodzeństwa. Podwójna funkcjonalność

Łazienka dla rodzeństwa. Podwójna funkcjonalność

Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
01 kwi 2008 00:00

W tej łazience, z matematyczną konsekwencją, wszystko dzielone jest na dwa. Dwa zlewy, jeden obok drugiego. Dwie funkcje użytkowe – wanna i prysznic. A co najważniejsze dwóch użytkowników.

Łazienka miała spełniać oczekiwania rodzeństwa – dziewczyny i chłopaka. A przy tym nie być zbyt kobieca czy zbyt męska... by każde z nich czuło się tu komfortowo. Stąd łagodna i nieco neutralna aranżacja. Białe, klasyczne płytki o prostokątnym kształcie tworzą czyste tło, a pojawiające się gdzieniegdzie olejowane drewno tekowe dodaje wnętrzu wyrazu i ociepla przestrzeń.

W pomieszczeniu znalazło się miejsce zarówno na wannę, jak i kabinę prysznicową. Wanna została ulokowana przy oknie pod skosem. Powstał komfortowy kącik kąpielowy. By umieścić tu jeszcze kabinę prysznicową, a przy tym nie przytłaczać wnętrza, trzeba było zastosować kilka przemyślanych zabiegów: – W pracy nad projektem tej łazienki najważniejsze było uzyskanie przestronności.

Obniżona podłoga zamiast brodzika

Wizualną przestronność kreuje tutaj przede wszystkim podłoga – aby zachować jej jednolity obraz zrezygnowałam z tradycyjnego brodzika – opowiada arch. Dorota Szaroszyk. Funkcję brodzika przejęła obniżona podłoga, która wraz z kabiną prysznicową z tafli szkła (szyba o grubości 10 mm), nie pozwala, by woda rozlewała się po łazience.

O niezwykłej przejrzystości kompozycji wnętrza przesądza przede wszystkim silna obecność białych płytek, które pojawiają się zarówno na podłodze (patrz: rysunek, który dokładnie ukazuje rytmiczny sposób ich ułożenia), jak i na większej części ścian.

Dwie umywalki

Doskonałym pomysłem, szczególnie gdy z łazienki korzystają dwie osoby, jest także zamontowanie pary zlewów. Rano, kiedy zawsze jest mało czasu, z obu umywalek można korzystać jednocześnie. Umywalki, w bardzo efektowny sposób, zostały umieszczone na dużej, sięgającej od podłogi do sufitu, tafli lustra .

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także