×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Łazienka małej damy. Najważniejsza wygoda

Łazienka małej damy. Najważniejsza wygoda

Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
Dodano: 01 kwi 2008 00:00
Zaktualizowano: 07 lut 2014 19:14

Otulona subtelnymi odcieniami zieleni i écru łazienka przy sypialni kilkuletniej dziewczynki to jej mały świat w drodze ku dorosłości. Mała dama ma tu wszystko, co służy higienie, ale i przymiarkom do pielęgnacji urody.

Nowocześnie i z rozmachem urządzony dom należy do rodziny z dwójką dzieci. Parter służy integracji domowników oraz spotkaniom towarzyskim, na piętrze każdy ma przestrzeń przeznaczoną wyłącznie dla siebie. Sypialnie i towarzyszące im łazienki tworzą prywatne zakątki, w których można czuć się swobodnie i zawsze być u siebie.

Dla małej dziewczynki

Swoje oddzielne „małe światy” mają też córeczki państwa domu. Łazienka młodszej z nich, w porównaniu z pozostałymi wnętrzami, wydawać się może nieco skromniejsza i niepozorna.

Brak wyrazistej dekoracyjności wynikał przede wszystkim z potrzeby nadania wnętrzu pewnej uniwersalności – teraz łazienka służy małej dziewczynce, która za kilka lat stanie się nastolatką o zupełnie innych potrzebach i upodobaniach.

Pastelowe odcienie zieleni, które zawładnęły tą aranżacją jednakowo dobrze sprawdzają się w łazience dziecięcej, jak i całkiem dorosłej. Delikatne kwiatowe dekory dodają przytulności, którą doceni kobietka niezależnie od wieku. Wrażenie przytulności w tej prostej łazience to także zasługa trików aranżacyjnych, które kanciastość zamieniły na opływowe, miękkie formy.

Jak urządzić łazienkę dla dziecka?

Płytki podłogowe na trasie od wejścia do umywalki ułożone zostały w łagodny łuk, podobny zabieg zastosowano na jednej ze ścian. Szafka pod umywalkę, wykonana według projektu projektantki, jest kolejnym ukłonem w stronę łagodnych i opływowych kształtów.

Rzecz niezwykle ważna w niewielkiej łazience to znalezienie miejsca na niezbędne, a nie zawsze wizualnie atrakcyjne drobiazgi. Tutaj tę kwestię rozwiązały zabudowane pojemne wnęki – jedna wysoka niczym szafa, druga umieszczona nad podtynkowym systemem spłukiwania sedesu. Bez trudu zmieszczą się tu wszystkie akcesoria i drobiazgi potrzebne małej damie.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także