PARTNER PORTALU
Łazienka na poddaszu: pakiet inspiracji z domów Polaków

Łazienka na poddaszu: pakiet inspiracji z domów Polaków

Autor: Anna Sołomiewicz
27 paź 2017 16:05

Łazienka na poddaszu to wyzwanie aranżacyjne, ale także piękne, przytulne wnętrze pod urokliwymi skosami. Zobaczcie, jak urządzili ją Polacy!

Poddasza użytkowe bardzo często stają się miejscem urządzenia łazienek domowników. Skosy mogą stanowić wyzwanie architektoniczne, ale mogą być również świetnym pretekstem do pomysłowych rozwiązań aranżacyjnych. Dodają przy tym łazience przytulności i domowego klimatu. 

Szukacie pomysłu jak urządzić łazienkę na poddaszu? Zapraszamy do naszej galerii! Mamy w niej zdjęcia 10 różnych łazienek z domów Polaków. Pamiętajcie jedynie, że urządzając łazienkę na poddaszu trzeba zachować odpowiednie odstępy elementów wyposażenia takich jak wanna czy miska toaletowa od ścian (nie chcemy uderzać się w głowę za każdym razem o nasz urokliwy skos!) Im ścianka kolankowa jest niższa, tym będą one dalej od niej odsunięte.

Odległość pomiędzy podłogą a skosem w miejscu instalacji w.c. powinna wynosić przynajmniej 190-200 cm (wtedy będziemy mogli wygodnie przy nich stanąć). Wannę możemy śmiało umieścić pod skosem, co chętnie robią właściciele łazienek na poddaszu, jednak pamiętajmy, że aby wygodnie w niej usiąść potrzebujemy minimum 100-100 cm wysokości, a jeżeli chcemy swobodnie przy niej stawać, to odległość od podłogi do sufitu obok wanny powinna wynosić znowu 190-200 cm. Wolną przestrzeń pomiędzy elementami wyposażenia a ścianką kolankową możemy wykorzystać na dyskretne schowki lub zabudować ją, kształtując praktyczną dodatkową półkę.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także