PARTNER PORTALU
Łazienka pełna blasku

Łazienka pełna blasku

Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
01 kwi 2008 00:00

Luksusowa, okrągła wanna stała się inspiracją dla innych, pojawiających się w łazience, rozwiązań. Motyw koła obecny jest w kształtach ceramiki sanitarnej i baterii, w sposobie zaprojektowania podłogi i podwieszanego sufitu.

Do tego niezwykłego salonu kąpielowego, położonego przy małżeńskiej sypialni, wchodzi się przez drzwi z mlecznego szkła. Łazienka ma także bezpośredni dostęp do tarasu, co jest szczególnie cenne podczas lata.

Ogromna, dwuosobowa wanna

Jednak to nie taras stanowi o wyjątkowości tego wnętrza. Jego niekwestionowaną „gwiazdą” jest ogromna, dwuosobowa wanna w dekoracyjnej, mozaikowej obudowie, której do kompletu dobrano imponującą baterię podłogową z kolekcji „Il Bagno Alessi”. Właśnie taka, bardzo ekskluzywna wanna, była marzeniem pani domu.

Obszerna kabina prysznicowa

W dużej łazience bez problemu zaaranżowano także miejsce na obszerną kabinę prysznicową, we wnęce naprzeciwko wanny. Tuż przy drzwiach umieszczono kącik toaletowy, z umywalką, opartą na szafce z kompozytu, a nieopodal wyjścia na taras – dyskretne WC.

Na okrągło

Okrągły kształt wanny stał się punktem wyjścia do stworzenia aranżacji całej łazienki. Forma koła pojawia się tu nie tylko w kształtach ceramiki i baterii, ale także jako oryginalna okładzina na podłodze i wycięty okrąg w podwieszanym suficie. Wybór takich a nie innych form wymagał zastosowania specyficznego i bardzo plastycznego materiału. Idealna okazała się mozaika – kolejna bohaterka tego wnętrza. Łatwa do kształtowania, w niezwykle dekoracyjny sposób „rozlała” się po powierzchni łazienki, zaś dobór mieniących się odcieniami fioletu kostek, poprzetykanych płytkami złota, spowodował, że ciemna płaszczyzna wspaniale odbija światło.

Do tego jakże intrygującego iskrzenia dokłada się jeszcze połysk pozostałych powierzchni i elementów wyposażenia: płytek, szkła i ceramiki. Wszystko to razem tworzy bardzo efektowną, godną uwagi całość.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także