PARTNER PORTALU
Łazienka pod dachem: jak poradzić sobie ze skosami

Łazienka pod dachem: jak poradzić sobie ze skosami

Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
01 kwi 2008 00:00

Choć łazienka służy całej rodzinie, jest – co podkreśla pani domu – jej osobistym wnętrzem. Te słowa nabierają specjalnego znaczenia, gdyż właścicielka i architekt to ta sama osoba.

Łazienka znajduje się na poddaszu dwupoziomowego mieszkania. Parter to przestrzeń wypoczynku i rodzinnej integracji (salon, jadalnia i mała, lecz funkcjonalna kuchnia), na piętrze usytuowane są sypialnie.

Łazienka na poddaszu

Całość, w wymiarze wertykalnym, ale i jako dopełnienie estetycznych założeń projektu, wieńczy podniebna łazienka. Projektantka i użytkowniczka w jednej osobie ze szczególną pieczołowitością potraktowała urządzanie właśnie łazienki, miejsca, gdzie – ku utrapieniu domowników – uwielbia spędzać mnóstwo czasu.

W jej konturach można rozpoznać nie tylko rysy osobistych upodobań, ale także – jak mówią przyjaciele – cechy osobowości. Mamy tu do czynienia z połączeniem subtelności i zdecydowania – pierwsza cecha dotyczy palety barw, druga – wyraźnie zarysowanych linii i spójnej kompozycji.

Piaskowiec w łazience

O kolorystyce przesądził piaskowiec wyznaczający strefę umywalki. Do niego dobrane zostały płytki – o znaczącej nazwie „Nirwana” – w równie delikatnym, kremowym odcieniu oraz tynk imitujący trawertyn o ciekawej, poprzecinanej żyłkami strukturze. Błogostan jest tym, czym – zdaniem projektantki – powinno emanować łazienkowe wnętrze.

Dopełnieniem świetlistych, stonowanych płaszczyzn jest ciemnobrązowe orzechowe drewno na szafkach pod umywalką i fronty wnękowej szafy. Kontynuacją „drewnianego wątku” jest słupek obok wanny, zaś oryginalnym zwieńczeniem perspektywy wnętrza – kamienie usypane pod ścianą. Wchodząc do łazienki trudno nie zwrócić na nie uwagi, co zdaje się potwierdzać tezę, że „ostatnie słowo” w dyspucie o pięknie i tak należy do natury.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także