PARTNER PORTALU
Łazienka przy sypialni: wyjątkowe wnętrze

Łazienka przy sypialni: wyjątkowe wnętrze

Autor: Katarzyna Zacharewicz-Łukaszuk
05 cze 2018 10:42

Otwartość. Paradoksalnie właśnie to słowo najlepiej zamyka przestrzeń prezentowanej łazienki. Czy raczej salonu kąpielowego, bo to określenie zdecydowanie lepiej oddaje charakter wnętrza.

Prezentowana łazienka jest jedną z kilku, jakie znajdują się w położonym nad morzem domu. O jej wyjątkowości decyduje nie tyle aranżacja, lecz charakter wnętrza. To absolutnie prywatna przestrzeń, zarezerwowana wyłącznie do użytku gospodarzy. Skąd ta pewność? Otóż, salon kąpielowy stanowi integralną część ich sypialni. Oddziela go od niej jedynie sterowana elektronicznie, biała kotara. Właściciele mogą z niej korzystać lub nie, w zależności od aktualnych potrzeb. W ten sposób zapewniona została intymność niezbędna np. przy korzystaniu z toalety.

Myślą przewodnią, która przyświecała aranżacji całego domu było jego otwarcie na rozciągającą się wokół przyrodę. Wnętrza miały być tłem dla otaczającej budynek roślinności: ogrodu i lasu. Stąd ogromne przeszklenia, przez które zieleń mogłaby „wlewać” się do domu. Wrażenie przestronności wnętrza dodatkowo potęguje półprzezierna szklana ściana znajdująca się naprzeciw okna – drzewa odbijają się w niej jak w lustrze.

Pokój kąpielowy to przede wszystkim strefa relaksu. Powinien zapewniać poczucie bezpieczeństwa i komfortu, gwarantować właścicielom absolutną intymność. Ich własny, prywatny azyl utrzymany w stylistyce, która najlepiej odpowiada ich poczuciu estetyki. Z tego względu projektanci zdecydowali się na złagodzenie surowości czerni i bieli – kolorów bazowych dla aranżacji pozostałych części domu. Wprowadzenie szarości i naturalnego jasnego drewna pozwoliło ocieplić wnętrza. Dzięki nim sypialnia i przylegająca do niej łazienka nabrały przytulności, nie tracąc przy tym nic z ponadczasowej elegancji.

Prysznic w łazience - 12 dobrych projektów

Łazienka od początku pomyślana została jako wnętrze dla dwojga. Dwie umywalki, duże lustro, obszerny prysznic i wanna umożliwiają bezkolizyjne korzystanie z pomieszczenia przez Panią i Pana domu w tym samym czasie. Dzięki rozpościerającym się od podłogi aż po sufit oknom w pomieszczeniu nie brakuje dziennego światła. Projektanci zadbali też o sztuczne oświetlenie. W pochmurne dni sprawną poranną toaletę zapewniają zamontowane w suficie halogeny. Po zmroku nastrój w strefie relaksu pozwolą stworzyć stylowe lampy zawieszone nad wanną.

Komfortowe wyposażenie pozwala naładować akumulatory o poranku, a także odprężyć się po ciężkim dniu. Obszerna wolno stojąca wanna zaprasza do długich kąpieli we dwoje. Odprężenie sprzyja dyskusjom, snuciu planów na bliższą i dalszą przyszłość, a także... podglądaniu natury za oknem.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także