PARTNER PORTALU
Łazienka w azteckim stylu: złota mozaika i słoneczne motywy

Łazienka w azteckim stylu: złota mozaika i słoneczne motywy

Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
03 marz 2009 19:37

Wnętrze łazienki inspirowane starożytną odległą kulturą pozwala podczas relaksującej kąpieli w „błękitnej wodzie oceanu i wypoczynku na ciepłym piasku” plaży przenieść się w egzotyczne miejsca.

Pomieszczenie tchnie gorącem i mistyką Meksyku. Pomarańcze, odcienie żółci i złoto czynią wnętrze soczystym i tajemniczym. Nurzając się w wannie w onirycznej atmosferze, wsparci siłą marzeń bez większego problemu możemy przenieść się w oceaniczną wodę omywającą ciepłe piaski plaż Ameryki Łacińskiej. Ornamentyka, ozdoby, figury inspirowane, pradawną kulturą Indian wciągają w podróż nie tylko w przestrzeni, ale i w czasie.

Azteckie inspiracje

Tajemnice Azteków – odwieczne legendy o ich bogactwie i złotych posagach mają także swoje odbicie w wystroju tego wnętrza. Wnęki, w których poustawiano bibeloty, wyłożone złotą mozaiką tworzą niecodzienne tło łazienkowych gablot. Współgrają z wszechobecnymi pomarańczami kojarzącymi się z ciepłem i beztroską nadając pomieszczeniu bardziej elegancki wygląd.

Duże płyty, z których wykonano okładziny części ścian, podłogi i zabudowę wanny eksponują głęboki pomarańcz i podwyższają temperaturę tej barwy do maksimum. Wprowadzają monumentalizm wielkich formatów charakterystycznych starożytnej architekturze Ameryki Łacińskiej opartej na kamiennych blokach.

Fragmenty z drobnej mozaiki wprowadzają migotliwość i blask podkreślony złotymi kafelkami wyściełającymi wnęki. Zharmonizowana całość sprawia, iż wnętrze jest fantazyjne i przenosi łazienkę poza standardowe rejony wyznaczone przez higienę osobistą.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także