×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Łazienka w bloku. 20 pomysłów na małe wnętrze

Łazienka w bloku. 20 pomysłów na małe wnętrze

Autor: Urszula Tatur
12 paź 2021 10:08

Właściciele małych łazienek nie mają łatwego zadania, jeżeli chcą urządzić pomieszczenie funkcjonalnie i zgodnie z ulubioną stylistyką. Trzeba iść na kompromis. Podpowiadamy, jakie rozwiązania wybrać, by mała przestrzeń była komfortowa i dobrze się prezentowała.

Wanna czy prysznic?

Pierwszą decyzją jaką muszą podjąć wszyscy urządzający małą łazienkę jest wybór pomiędzy wanną a prysznicem. Trzeba wziąć pod uwagę metraż i kształt pomieszczenia, a także preferencje domowników, co do formy kąpieli.

Kabina prysznicowa

W bardzo małej łazience, w której nie zmieści się wanna, warto w pierwszej kolejności rozważyć urządzenie prysznica we wnęce. W przypadku wąskiego pomieszczenia możemy urządzić prysznic w głębi zamykając go drzwiami wnękowymi lub wykorzystać istniejącą wnękę. W małych łazienkach najlepiej sprawdzą się drzwi przesuwne, czyli oparte na systemie profilowym. Narożne kabiny prysznicowe to również funkcjonalne rozwiązanie do małych łazienek. Najwięcej miejsca pozwolą zaoszczędzić modele półokrągłe z drzwiami rozsuwanymi podczas otwierania. 

Wanna w małej łazience

W przypadku, gdy nie możemy obyć się bez wanny, a metraż łazienki nie pozostawia wiele możliwości wyboru, należy skupić się na modelach asymetrycznych. To one zapewnią komfort kąpieli przy jednoczesnej oszczędności miejsca. Idealnym sposobem na to, aby w małej łazience mieć i wannę i prysznic jest parawan nawannowy. To rozwiązanie, które umożliwia korzystanie z natrysku w wannie, podczas gdy szklana przesłona parawanu chroni łazienkę przed zachlapaniem.

Minimalistyczne wyposażenie

Nowoczesne, proste wyposażenie utrzymane w minimalistyczne stylistyce to najbezpieczniejszy wybór do do małej łazienki. Filigranowe umywalki, podwieszane miski w.c. o uproszczonej formie i zaoblonych kształtach sprawią, że nawet małe wnętrze będzie wydawać się przestronne. Zapewnią aranżacji tak pożądaną lekkość, a użytkownikom odczuwalną wygodę.

Umywalka do małej łazienki

Wybierając umywalkę sięgajmy po modele o szerokości 45-50 cm, a w przypadku owalnych mis o cienkich ściankach wygodne korzystanie zapewnią także te najmniejsze – o średnicy ok. 40 cm. Istotny jest także dobór umywalki ze względu na sposób montażu. Umywalkę meblową najlepiej kupować w komplecie z szafką.

Nowoczesne baterie łazienkowe

Dobrym rozwiązaniem do małej łazienki są baterie podtynkowe. Montaż elementów podtynkowych musi być wykonany na etapie prac wykończeniowych, ale w efekcie podkreśli to minimalistyczny styl wnętrza oraz wrażenie przestronności. Zapewni także większą swobodę w kwestii wyboru umywalki, a przy okazji zaoszczędzimy nieco miejsca do ustawienia niezbędnych drobiazgów.

Strefa W.C.

Także w strefie sanitarnej podtynkowe modele spłuczek ze stelażem do  montażu zawieszanej miski w.c. sprawdzą się małej łazience lepiej niż tradycyjne stojące WC kompakty. Sam sanitariat zajmie mniej miejsce, a przestrzeń nad zabudową stelaża można wykorzystać jako dodatkowe miejsce do przechowywania.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także