Łazienka w bloku. Najlepsze pomysły na mały metraż, dużo pięknych zdjęć

Łazienka w bloku. Najlepsze pomysły na mały metraż, dużo pięknych zdjęć

Autor: Urszula Tatur
05 maj 2020 10:13

To nie metraż daję gwarancję komfortu w łazience, ale właściwie dobrane wyposażenie. W aktualnej ofercie dedykowanej małym łazienkom znajdziemy wiele nowoczesnych rozwiązań do strefy kąpieli.

Pierwszą decyzją jaką muszą podjąć wszyscy urządzający małą łazienkę jest wybór pomiędzy wanną a prysznicem. Trzeba wziąć pod uwagę metraż i kształt pomieszczenia, a także preferencje domowników, co do formy kąpieli.

W bardzo małej łazience, w której nie zmieści się wanna, warto w pierwszej kolejności rozważyć urządzenie prysznica we wnęce. W przypadku wąskiego pomieszczenia możemy urządzić prysznic w głębi zamykając go drzwiami wnękowymi lub wykorzystać istniejącą wnękę.

CZYTAJ TAKŻE: Kuchnia w bloku. 12 pomysłów na urządzenie

Najlepiej sprawdzą się drzwi przesuwne, czyli oparte na systemie profilowym. Praktyczne będą także drzwi na zawiasach – składane podczas otwierania, ale także otwierane na zewnątrz, pod warunkiem, że nie będzie to kolidowało z innymi sprzętami w łazience. Narożne kabiny prysznicowe to również funkcjonalne rozwiązanie do małych łazienek. Najwięcej miejsca pozwolą zaoszczędzić modele półokrągłe z drzwiami rozsuwanymi podczas otwierania. Wygodną kąpiel zapewnią kabiny oraz wnęki prysznicowe o szerokości co najmniej 80 cm i wybór modeli o takich wymiarach – zarówno kabin, drzwi prysznicowych jak i brodzików – jest naprawdę duży. Strefę kąpieli możemy również wydzielić za pomocą ścianki prysznicowej sięgając po rozwiązania typu walk-in.

W przypadku, gdy nie możemy obyć się bez wanny, a metraż łazienki nie pozostawia wiele możliwości wyboru, należy skupić się na modelach asymetrycznych. To one zapewnią komfort kąpieli przy jednoczesnej oszczędności miejsca. Idealnym sposobem na to, aby w małej łazience mieć i wannę i prysznic jest parawan nawannowy. To rozwiązanie, które umożliwia korzystanie z natrysku w wannie, podczas gdy szklana przesłona parawanu chroni łazienkę przed zachlapaniem. Wybierając model składający się z dwóch lub trzech elementów połączonych ze sobą za pomocą zawiasów, możemy nieużywany parawan złożyć płasko na ścianie i swobodnie korzystać z wanny.

Odpowiednio dobrana, nowoczesna armatura będzie gwarancją komfortu i przyjemności kąpieli zarówno w wannie jak i pod natryskiem. Nad wanną z parawanem sprawdzi się zatem deszczownia z głowicą górną, rączką prysznicową oraz wylewką wannową; najnowsze modele oferują także zintegrowaną półkę na kosmetyki, która w małej łazience będzie szczególnie przydatna.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także