Łazienka w bloku z kominkiem? Jak najbardziej!

Łazienka w bloku z kominkiem? Jak najbardziej!

Autor: Anna Sołomiewicz
09 cze 2017 14:26

Marzysz o migających płomieniach i przytulnej atmosferze, ale jesteś przekonany, że nie możesz sobie pozwolić na kominek w łazience w małym mieszkaniu? Te niewielkie urządzenia spełnią twoją fantazję bez względu na to, gdzie mieszkasz.

Kominek to pragnienie niejednej rodziny. By jednak pozwolić sobie na instalację wkładu kominkowego, dom musi spełnić odpowiednie warunki techniczne. Dlatego tradycyjny kominek to rozwiązanie przede wszystkim dla domów jednorodzinnych, które uwzględniają go w projekcie. Czy to oznacza, że mieszkańcy bloków i kamienic nie mogą cieszyć się żywym ogniem?

Prościej, szybciej, tak samo pięknie

Wręcz przeciwnie. Osoby, które mieszkają w domach wielorodzinnych również mają możliwość rozkoszowania się widokiem tańczących płomieni. Doskonałym zastępstwem dla wkładu kominkowego i niewątpliwą ozdobą mieszkania może być biokominek. To innowacyjne urządzenie posiada same zalety. - Nie trzeba podłączać go do żadnej instalacji, wystarczy ustawić w dowolnym miejscu w mieszkaniu – mówi Sylwester Kałwiński z firmy Kratki.pl, lidera w produkcji kominków, biokominków i akcesoriów kominkowych. – Specjalne biopaliwo, które ulega spalaniu w takim urządzeniu, nie dymi, nie produkuje sadzy ani popiołu i nie wymaga żadnych przewodów kominowych. – dodaje ekspert.

Specjalista od nastroju

Płonący biokominek jest całkowicie bezwonny. Można jednak dolać do niego olejków zapachowych, które wprowadzą do wnętrza odpowiedni w danej chwili nastrój. Największą zaletą urządzeń tego typu jest różnorodność ich kształtów i rozmiarów. – Nie bez powodu biokominki są od jakiegoś czasu cenną inspiracją dla projektantów wnętrz. Można je dopasować do każdej aranżacji – zauważa ekspert. – Nowoczesne i futurystyczne biokominki pokochają miłośnicy minimalizmu. Domownicy, którzy wolą klasyczny wystrój, docenią modele o tradycyjnym wyglądzie. Na rynku jest też mnóstwo biokominków zaprojektowanych w stylu glamour, skandynawskim, angielskim, marynistycznym, romantycznym czy industrialnym -wymienia Sylwester Kałwiński.

Gość nie tylko w salonie

Ze względu na łatwość montażu i niewielkie rozmiary biokominków, urządzenia te mogą gościć nie tylko w salonie. Świetnie sprawdzą się w łazience, gdzie uprzyjemnią relaksujący wieczór w wannie lub zbudują romantyczny i intymny klimat w sypialni. – Nie należy jednak zapominać, że biokominek to nie tylko ozdobny gadżet, ale też niezwykle praktyczne urządzenie – zauważa Sylwester Kałwiński z Kratki.pl. – Jest dodatkowym źródłem ciepła, który w znaczący sposób może podnieść temperaturę w niewielkich pomieszczeniach, zapewniając przy okazji bezpieczeństwo i spełniając ekologiczne standardy.

 

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także