Łazienka w drewnie. Zobacz wnętrze jak z luksusowego jachtu

Łazienka w drewnie. Zobacz wnętrze jak z luksusowego jachtu

Autor: Judyta Kokoszkiewicz
13 marz 2014 08:46

Toaleta – dzięki idealnie dobranym materiałom – przywodzi na myśl łazienkę na jachcie. Drewno w duecie z połyskującą czernią czyni pomieszczenie bardzo eleganckim.

 Drewno, zastosowane na podłodze oraz jednej ze ścian łazienki dla gości dodaje temu surowemu wnętrzu przytulności. Uwagę przyciąga nietypowa szafka podumywalkowa wykonana na zamówienie z fazowanego szkła.

Strefa gości

Mała łazienka znajduje się na parterze dwupoziomowego apartamentu. Swoją stylistyką idealnie współgra z sąsiadującymi pomieszczeniami. Toaleta dla gości zachwyca przede wszystkim oryginalnością i nieprzeciętnym wyglądem. Osiągnięty efekt to zasługa dobrze zestawionych materiałów, kolorystyki i wyposażenia. Niewielką przestrzeń łazienki dla gości za sprawą ogromnych luster, bardzo umiejętnie powiększono – wydaje się dwukrotnie większa. Dominującym materiałem jest tu drewno. Wykończona została nim zarówno podłoga, jak i jedna ze ścian. W pierwszym przypadku wykorzystano jesion, poddany wcześniej obróbce termicznej (tzw. thermo jesion), dzięki czemu drewno jest znacznie bardziej odporne na wodę i wilgoć. Podobnie zresztą jak panele „Laguna” Quick-Step, które natomiast znajdują się na ścianie. Praktycznie i efektownie. Mimo iż docelowo przeznaczone są na podłogę, idealnie spełniły swoje zadanie także na ścianie.

  • Szafka ze szkła

    proj. Chantal Springer Uwielbiam ekstrawaganckie, futurystyczne formy przestrzenne, dlatego kiedy zobaczyłam lustro Prisma Kare Design od razu wiedziałam, że tak ma wyglądać szafka w toalecie. Lustro jest piękne, niezwykłe i wykracza poza schemat. Zachwyca wyjątkową strukturą powierzchni. Stało się dla mnie inspiracją do zaprojektowania szklanej szafki pod umywalkę. Projekt wymagał cierpliwości, dobrego fachowca i przekonania, że każdy pomysł da się zrealizować. 

Marynistyczny styl

Eleganckie wnętrze małej łazienki dla gości to duet dwóch kolorów: ciepłego brązu i połyskującej
czerni. Drewno urozmaicono tu czarnymi aplikacjami, co przywodzi na myśl dek luksusowego jachtu czy żaglowca, a łazience nadaje marynistyczny charakter. Wprowadza też równowagę barw. Ciepłe drewno, dodające surowemu wnętrzu przytulności, wręcz znakomicie pasuje do zimnych, ale wyjątkowo eleganckich, czarnych płytek na ścianie. Całość dopełnia biała ceramika i szklana szafka podumywalkowa, będąca dumą właścicielki. To perełka, której nie znajdziemy w żadnej innej łazience na świecie.

Tekst: Ewa Kozioł

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także