PARTNER PORTALU
Łazienka w letnich kolorach – tak można pomalować ściany

Łazienka w letnich kolorach – tak można pomalować ściany

Autor: Anna Usakiewicz
15 lip 2014 08:15

Stonowany zestaw bieli i szarości uzupełniają trzy mocne barwy: zielony, pomarańczowy i słoneczny żółty. Na takie kolory pomalowano ściany w pasie nad płytkami aż po sam sufit.

Łazienka została zaprojektowana głównie na potrzeby pani i pana domu. Zamiast wanny pojawił się prysznic, a wnętrze zdominowały proste, czyste formy pozbawione elementów dekoracyjnych.

Pędzel, farba i dobry pomysł

W wystroju łazienki przeważa biel i szarość, podkreślająca jej nowoczesny charakter. W tym kolorze są zarówno płytki gresowe na ścianach i podłodze, jak również szafka pod umywalkę. Ten stonowany zestaw uzupełniają trzy mocne, wyraziste barwy – zieleń, pomarańcz i słoneczny odcień żółtego. Tymi kolorami pomalowane zostały jednak tylko fragmenty ścian powyżej płytek ceramicznych: od wysokości metra – 1,8 m w górę, aż do samego sufitu. Takie rozwiązanie pozwala szybko i bez większych problemów zmienić zielony na czerwony, a niebieski na żółty. Wystarczy pędzel i farba, aby wnętrze ożyło na nowo – tłumaczy Konrad Grodziński, projektant i właściciel zarazem. Pod kolor płytek ceramicznych na ścianie dobrane zostały fronty szafki podumywalkowej. Ich odcień jest praktycznie identyczny, dzięki czemu ładnie wtapia się w tło, tworząc spójną, estetyczną całość – zgodnie zresztą z zamiarem projektanta.
Zastosowanie takiej samej kolorystyki szafki i płytek perfekcyjnie je połączyło. Pozwoliło przy tym uzyskać czystą, prostą formę – mówi Konrad. Podobny efekt dało wykonanie blatu – z idealnie gładkiego – zarówno w wyglądzie, jak i w dotyku – białego Corianu.

Wygodna kąpiel we wnęce

Strefę kąpielową od pozostałej części łazienki oddziela jedynie tafla szkła – prosta, pozbawiona uchwytów. Jest niemal niewidoczna, dzięki czemu dodaje przestrzeni lekkości i optycznie powiększa wnętrze. Prysznic nie ma tradycyjnego brodzika. Zastąpił go odpływ zamontowany w podłodze i pokryty warstwą żywicy epoksydowej w kolorze intensywnej zieleni. Taka posadzka jest całkowicie gładka (bez żadnych fug i łączeń), co sprawia, że nie tylko wygląda estetycznie, ale jest także łatwa do utrzymania w czystości. 

  • Tak jak lubię

    proj. Konrad Grodziński
    Nie jest to główna łazienka, z której na co dzień korzysta cała rodzina. Dlatego znajduje się z dala od części dziennej (na tyle, ile pozwala na to rozłożenie pomieszczeń na jednym poziomie), a jej wnętrze jest proste, czyste, nierzucające się w oczy, czyli dokładnie takie jak lubię. Jedynie drewniane maty na podłodze można uznać za drobny akcent ozdobny. Nie były tu również potrzebne żadne głębokie, pojemne szafki, w zupełności wystarczyła nam jedna pod umywalką. Ze względu na dwie łazienki, zdecydowałem się tu także na montaż w muszli toalety wyciągu powietrza. To bardzo praktyczne rozwiązanie – pozwala uniknąć nieprzyjemnych zapachów. Świetnie sprawdza się, gdy w domu jest więcej niż jedna łazienka.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także