PARTNER PORTALU
Łazienka w miodowo-orzechowym kolorze

Łazienka w miodowo-orzechowym kolorze

Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
22 maj 2009 12:04

Wygodna wanna z widokiem na piękny ogród... A może ciepły deszcz w kabinie prysznicowej? Salonik łazienkowy przy sypialni to dla właścicieli azyl od codziennego pośpiechu. Zainspirowały ich czasy secesji i art déco. Wybrali z nich miękkie, stylizowane kształty oraz zmysłową przytulność, doprawione luksusem kamienia i kryształów.

Właściciele mieli dość minimalizmu i sterylności biurowych pomieszczeń, w jakich na co dzień pracują. We własnym domu chcieli odmiany wyrażającej się w przyjaznych, naturalnych formach. Odwołania do secesji i art déco było oczywiste – to ich ulubione kierunki w sztuce. Do takiej osnowy aranżacji dodane zostały wartości zachowane we wspomnieniach: podziw dla bogactwa kamienia obecny w architekturze południa Europy, przytulne skojarzenia, zachwyt kolorami i formami stworzonymi przez naturę.

Parterowy dom jest wpisany w zieleń ogrodu. To ważny element aranżacji, którego nie mogło zabraknąć także w łazience przy sypialni małżeńskiej. Stąd już podczas projektowania budynku przewidziano w niej duże okno. Oba pomieszczenia, choć dzielą je drzwi, są utrzymane w tej samej stylistyce. Podobieństwa to linia mebli, znajdująca kontynuację także w kształtach ceramiki sanitarnej oraz baterii, lekko stylizowana na art déco. Wszechobecna jest także łagodna miękkość linii przewijająca się w strukturach kamiennych i drewnianych powierzchni.

Ciekawie została zsynchronizowana miodowo-brązowa kolorystyka obu wnętrz. W sypialni bazą jest drewniany parkiet, zaś w łazience trawertyn. Na wprost wejścia do łazienki znajduje się efektowna strefa toaletowa, z dwiema umywalkami wpuszczonymi w marmurowy blat szafki. Nad nimi – duże lustra w zgeometryzowanych ramach z trawertynu. Wanna zajęła miejsce – oczywiście – przy oknie. Na podłodze przed nią ściele się trawertynowy kobierzec, wypełnia trapezową niszę w jej obudowie i wspina na ścianę, stając się luksusowym tłem dla armatury. Efekt – wanna zdaje się unosić w powietrzu!

Drugi narożnik wypełniła kabina prysznicowa z giętego szkła. Przejrzysta, z delikatnymi profilami nie anektuje przestrzeni, niezauważalnie wtapiając się w jasne tło marmurowej okładziny na ścianach. Vis-ą-vis wanny, na tle ekspresyjnego trawertynu, umieszczono sedes i bidet. Struktura i kolorystyka kamienia wprowadza w świat ukształtowany przez naturę. Jak jedyne w swoim rodzaju dzieło, za każdym razem kontempluje się go od nowa, zawsze odnajdując coś oryginalnego. Kryształowe żyrandole oraz obraz w stylu art déco są zmysłowym dopełnieniem całości.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także