Łazienka w stylu loft. Dobry pomysł na mały metraż

Łazienka w stylu loft. Dobry pomysł na mały metraż

Autor: Urszula Tatur
03 kwi 2020 10:57

Surowa, ale niepozbawiona przytulności łazienka zrobiona zostało na szaro. Nie brak tu także czarnych detali aranżacyjnych o industrialnym charakterze. To świadomy zwrot ku loftowym wzorcom, które ciągle przeżywają swój renesans w urządzaniu wnętrz.

Położone na warszawskim Żoliborzu 50-metrowe mieszkanie urządzone zostało w ciemnej kolorystyce. Dominują tu czernie i szarości, których surowy charakter łagodzi róż. Głównym elementem wystroju jest tynk dekoracyjny Metropolis (Dekorian Home), który buduje klimat rodem z prawdziwych loftów. Podkreślają go czarne detale aranżacyjne konsekwentnie przewijające się przez całą aranżację. Z czarnymi detalami idealnie kontrastuje róż i drewno, które ocieplają surowe materiały. Całość tworzy zupełnie nową jakość we wnętrzu. Zamiłowanie właścicielki do ciemnych odcieni, minimalizmu i prostych form pozwoliło stworzyć nam klimatyczne mieszkanie – zdradzają odpowiedzialni za projekt architekci z pracowni Deer Design.

CZYTAJ TAKŻE: Czarne kabiny prysznicowe. To jest na topie!

Minimalizm i prostota zdominowały także wystrój łazienki. Pierwsze skrzypce gra tu dekoracyjna ściana z efektem zacierania. To grafitowy tynk dekoracyjny, na którego tle znakomicie prezentuje się wolnostojąca wanna z portfolio Marmorin Design. Ustawiona tuż przy ścianie pozwoliła na małej przestrzeni uzyskać salonowy efekt. Do niej dobrano modną, czarną armaturę do montażu podtynkowego. W czerni utrzymane są także wieszaki na ręczniki, które zamontowano w… suficie. Minimalistyczny efekt przełamuje patchworkowa płytka podłogowa z oferty hiszpańskiego producenta ceramiki Estudio. Choć utrzymana w czarno-białej tonacji kolorystycznej, dzięki florystycznym wzorom wnosi ona w aranżację odrobinę ciepła rodem z półwyspu iberyjskiego.

Z tą reprezentacyjną strefą kąpieli kontrastuje strefa prysznica, której nadano mniej surowy charakter. To zasługa imitujących kafle ścienne białych płytek dekoracyjnych zdobiących ściany kabiny zamkniętej czarnymi profilami. Także tu odnajdziemy czarną armaturę podtynkową, którą uzupełnia duża deszczownia. Dzięki niej szybki prysznic może dostarczać tyle samo wrażeń co długa kąpiel. Na szczególną uwagę zasługuje jednak wykonana na zamówienie designerka konsola pod umywalkę. Personalizuje ona przestrzeń łazienki, podkreślając jej unikatowy charakter. Donie dobrano okrągłe lustro w ciemnej ramie. Całość aranżacji dopełniają starannie dobrane detale utrzymane także w czarnym kolorze.

Projekt:
Deer Design
Pracownia Architektury Wnętrz
deerdesign.pl

Zdjęcia: Marta Wołosz-Molenda, Pracownia Fotografii Positiff

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także