PARTNER PORTALU
Łazienka w stylu loft: wybieramy oświetlenie

Łazienka w stylu loft: wybieramy oświetlenie

Autor: Anna Sołomiewicz
11 lip 2017 12:46

Oświetlenie to aranżacyjna kropka nad "i", dlatego trzeba uważnie dobierać je do wystroju całej łazienki. Zobaczcie, jakie pasuje do stylu loft.

Oświetlenie w łazience powinno mieć oczywiście odpowiednie parametry techniczne, pozwalające na jego montaż w strefach wilgotnych lub bezpośrednio narażonych na wodę. Dziś jednak skupimy się przede wszystkim na jego aspektach estetycznych. W zależności od tego, jakie wybierzemy kinkiety czy lampę główną, klimat naszej łazienki może się dość mocno zmienić. 

Na przykład łazienka urządzona w dość neutralnym szarym kolorze, z meblami o gładkich frontach może być po prostu nowoczesna, jeżeli wybierzemy oświetlenie punktowe lub nabrać pofabrycznego klimatu gdy zamontujemy w niej metalowe lampy na łańcuchach. Ta sama łazienka z kryształowym żyrandolem i tekstylnymi abażurami kinkietów będzie przywodzić na myśl styl glamour...

Jakie zatem oświetlenie pasuje do łazienki w stylu loft i podkreśli jej charakter? Z pewnością wspomniane metalowe lampy na łańcuchach będą jak znalazł. Świetnie sprawdzą się także bardzo popularne ostatnimi czasy edisonowskie żarówki na widocznych oplotach. Pofabrycznego sznytu aranżacji łazienki dodadzą lampy w betonowym wykończeniu. Świetnym wyborem będą industrialne lampy z metalowymi kratkami. Dobrze prezentować się będą także modele odwołujące się do urbanistycznego stylu, np. nawiązujące wyglądem do biurowej lampki, oświetlenie zamontowane na szynach pod sufitem, a także na systemach linkowych. 

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także