PARTNER PORTALU
Łazienka w stylu naturalnym. 15 pomysłów na drewno. Piękne zdjęcia!

Łazienka w stylu naturalnym. 15 pomysłów na drewno. Piękne zdjęcia!

Autor: Ewa Kozioł
26 sie 2022 10:55

Jak urządzić łazienkę w stylu naturalnym? Postaw na drewno, ciepłe odcienie bieli, delikatne beże i brązy. Będzie pięknie!

  • Ostatnio coraz śmielej do łazienek wkracza drewno, a to za sprawą technologii jego impregnacji.
  • Urządzając łazienkę w stylu naturalnym, wybieramy ciepłe odcienie bieli, delikatne beże i brązy.
  • Drewniane w stonowanych barwach lub z elementami drewnianymi podkreślą styl eko naszego salonu kąpielowego.

Salon kąpielowy jest najbardziej narażony na działanie wody, więc zazwyczaj wybierane do niego materiały to płytki ceramiczne i meble wykonane w technologii zapewniającej wilgocioodporność na przykład z laminowanej płyty mdf. Ostatnio coraz śmielej na łazienkowe terytorium zaczyna wkraczać drewno, a to za sprawą technologii jego impregnacji. Chociaż od wieków było wykorzystywane do budowy łodzi, co powinno być największym dowodem na jego wytrzymałość, to nie budziło zaufania jako materiał wykończeniowy w łazience. Teraz to się zmienia.

Projekt wnętrza: Decoroom. Fot. Marek Koptyński

Kolory ziemi

Urządzając łazienkę w stylu naturalnym, wybieramy ciepłe odcienie bieli, delikatne beże i brązy. Jasna przestrzeń nastraja pozytywnie i sprawia wrażenie czystej i przestronnej. Naturalne materiały jak kamień i drewno pojawiają się nie tylko w dodatkach, ale także jako elementy wykończenia wnętrza. Połączenie tych dwóch surowców daje niesamowity efekt. Surowy kamień zostaje ocieplony przez naturalne drewno, zestawienie wykorzystywane już od wieków. Warto je wypróbować zarówno wykańczając ściany, jak i podłogi. Dostępne są już panele i płytki imitujące drewno, jak i naturalne deski przeznaczone do pomieszczeń narażonych na większy kontakt z wodą. Drewniana podłoga da przyjemną miękkość pod stopami i ciepło, gdy nie mamy ogrzewania podłogowego. Nie ma się co martwić również o higienę, niektóre gatunki drewna mogą wykazywać działanie antybakteryjne. Należą do nich przykładowo sosna, modrzew i jodła.

Projekt wnętrza: Renata Blaźniak-Kuczyńska, Renee's Interior Design. Fot. Marta Behling/Pion Poziom Fotografia Wnętrz

W naturalnej łazience nie może zabraknąć kwiatów i roślin doniczkowych. Gdy mamy okno, to sprawa jest łatwa. Każda roślina sprawdzi się w takich warunkach. Jeśli jednak nie mamy dostępu do światła naturalnego, to są również rośliny, które zaakceptują taką sytuację, należą do nich m.in. aloes i babus.

Drewniana meble 

Naturalna łazienka to również meble zachowane w tym samym klimacie. Drewniane w stonowanych barwach lub z elementami drewnianymi podkreślą styl eko naszego salonu kąpielowego. Możemy zdecydować się na zabudowę drewnianą wykonaną przez stolarza lub wybrać gotowe rozwiązania dostępne w sklepach stacjonarnych i internetowych. Musimy mieć pewność, że jakość materiałów, z których są wykonane jest na odpowiednio wysokim poziomie i nie ulegnie nadmiarowi wilgoci, z jaką będą miały kontakt. 

Zdjęcie: Devo

Zastosowanie drewna w łazience to nie tylko efekt wizualny, ale i korzystny dla naszego zdrowia. Ze względu na jego właściwości higroskopijne, pochłania nadmiar wody z powietrza, a gdy jest za sucho, to ją oddaje. Łazienka naturalna w stylu zen pozwoli nam zacząć dobrze dzień i zrelaksować się po całym dniu pracy. Warto zatem rozważyć taką aranżację przy najbliższym urządzaniu tej części domu.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także