Łazienka w stylu naturalnym – najmodniejsze aranżacje z drewnem

Łazienka w stylu naturalnym – najmodniejsze aranżacje z drewnem

Autor: Judyta Kokoszkiewicz
12 cze 2015 08:29

Okładziny z pięknego drewna nie tylko dodadzą elegancji wnętrzu, ale też wizualnie je ocieplą. Do wyboru mamy kilka popularnych, odpornych na wilgoć gatunków – np. dąb, teak czy modrzew.

Coraz częściej polscy architekci proponują inwestorom wykorzystanie pięknego drewna w roli okładziny ścian w łazience. Bez obaw, że taki materiał szybko będzie ulegał zniszczeniom – np. pod wpływem wilgoci. Wytrzymały dąb czy piękne, egzotyczne drewno merbau dzięki specjalnym impregnatom doskonale bowiem sprawdzają się nawet strefie wanny (także w roli obudowy). Taka okładzina ma wiele zalet – jest nie tylko ponadczasowa i modna, ale też – wprowadza przytulną i domową atmosferę do wnętrza.

Łazienka w drewnie naturalnym będzie też zawsze oryginalna – każdy wykonany z drewna element ma swój niepowtarzalny wzór i rysunek – którego na pewno nie spotkamy w żadnym innym wnętrzu. Naturalne drewno można wykorzystać także na blat umywalki czy obudowę ściany za sedesem. Gatunki odporne na działanie wilgoci czy uszkodzenia mechaniczne będą również piękną dekoracją. Wystarczy odpowiedni impregnat, by rodzimy dąb lub modrzew przez długie lata zdobił ściany naszej łazienki.

 

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także