Łazienka z ozdobnym kamieniem – wnętrze w szlachetnych materiałach

Łazienka z ozdobnym kamieniem – wnętrze w szlachetnych materiałach

Autor: Judyta Kokoszkiewicz
13 cze 2014 08:26

Na tle pięknego łupku kwarcytowego zachwyca i czaruje obraz Oleny Vizerskaya. Naturalne materiały, klimatyczne oświetlenie nadają nowoczesnemu wnętrzu wyrafinowany smak.

Wielkość łazienki i jej komfortowe wyposażenie, mimo niedużego metrażu całego mieszkania, miały dla młodych inwestorów priorytetowe znaczenie.

Kamień i drewno

Małe, nieustawne pomieszczenie w ogóle nie wchodziło w grę. Obowiązkowa musiało się tu znaleźć miejsce na wannę, prysznic, sedes i bidet oraz dwie umywalki. Ważne było przy tym, aby wnętrze zachowało lekkość i nie stwarzało wrażenia nadmiaru. Układ mieszkania pozwolił na spełnienie podstawowego i najważniejszego warunku – powiększenia łazienki. Natomiast zastosowane materiały wykończeniowe oraz kolorystyka nadały jej wyrafinowania i wyrazistego charakteru. Wnętrze jest nowoczesne, z nutką minimalizmu, a jednak niepozbawione domowego ciepła. Można by rzec, że zaprojektowane w męskim, kawalerskim stylu, chodź na co dzień korzysta z niego młode małżeństwo. Spokojna, stonowana kolorystyka tworzy wyjątkowo udany zestaw ze szlachetnymi materiałami – kamieniem naturalnym i drewnem. Bazą, podobnie zresztą jak w całym wnętrzu, pozostała biel i czerń. Tym razem jednak do tego ponadczasowego duetu dodano odrobinę szarości oraz wyraziste akcenty w postaci egzotycznego wzoru forniru. Zestawienie neutralnych kolorów poszerzyliśmy o ocieplające całość elementy forniru palisandrowego – wspomina architekt Małgorzata Mazur.

Gra świateł

Najbardziej wyrazistym elementem i wizytówką łazienki jest jednak zmysłowe zdjęcie autorstwa Oleny Vizerskaya. Cyfrowy nadruk na szkle podświetlony został od spodu taśmami LED, czego efektem jest piękna gra świateł. Dało to wrażenie świetlistego obrazu, którego nie trzeba już podświetlać kinkietem czy spotem halogenowym – wyjaśnia projektantka. Wizytówką łazienki, oprócz podświetlanego wydruku, są również dobrze zakomponowane, ergonomiczne i efektowne meble. Wszystkie wykonane na indywidualne zamówienie. Mamy tu dwie szafki podumywalkowe, płytkie szafki wiszące na kosmetyki oraz szafki nad zabudową sedesu i bidetu, zapewniające naprawdę sporą ilość miejsca na przechowywanie.

Tekst: Ewa Kozioł

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także