Łazienka z sypialnią - zobacz jak je połączyć

Łazienka z sypialnią - zobacz jak je połączyć

Autor: Redakcja Dobrzemieszkaj.pl
27 maj 2020 14:08

Coraz popularniejsze staje się łączenie sypialni z łazienką. Jakie jeszcze zalety ma takie rozwiązanie?

Sypialnia z łazienką – czy to dobre rozwiązanie? 

Zarówno łazienka, jak i sypialnia to pomieszczenia, w których zaczynamy i kończymy każdy dzień. Dlatego tak ważne jest, abyśmy dobrze się czuli w obu miejscach. Połączenie ich pozwoli stworzyć oazę, prawdziwą strefę odpoczynku i relaksu. Jednak pod warunkiem, że w domu znajduje się druga łazienka dla pozostałych domowników oraz gości.

Co więcej, łazienka znajdująca się w pobliżu łóżka zapobiegnie nerwowemu krzątaniu między dwoma pokojami, czy to w piżamie, czy ręczniku. Łazienka we własnej sypialni umożliwi długie, relaksujące kąpiele o każdej porze oraz zapobiegnie tworzeniu się kolejek przy porannej lub wieczornej toalecie. Połączenie obu przestrzeni znacznie wpłynie na komfort psychiczny oraz sprawi, że będzie się po prostu lepiej mieszkało. 

Możliwości aranżacyjne 

To, w jakim stopniu połączymy oba pokoje zależy jedynie od nas. Możemy dodać wyłącznie wannę lub prysznic, albo zainstalować również umywalkę. Jeśli chcemy w pełni zaaranżować łazienkę, warto pomyśleć o przesuwanych drzwiach lub szklanej ściance, która subtelnie zaznaczy granicę między pomieszczeniami oraz pozwoli zredukować dźwięki pochodzące z łazienki. Chcąc zachować minimalistyczną stylistkę wnętrza, warto dobrze zastanowić się nad wyborem mebli łazienkowych. 

Wizualna spójność 

Jeśli zależy nam, aby oba wnętrza były spójne należy zwrócić uwagę w miarę możliwości na jednolitą kolorystykę. Jeśli zdecydujemy się na połączenie sypialni z łazienką, należy unikać różnych stylów aranżacyjnych i wybrać ten, który odpowiada nam najbardziej – np. klasyczny, loftowy lub minimalistyczny. Pozostanie w jednym stylu pozwoli zachować wizualną ciągłość, która połączy sypialnię i łazienkę w jedno pomieszczenie. Materiałem, który pasuje do obydwu wnętrz jest ponadczasowy beton. 

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także