PARTNER PORTALU
Łazienka z wanną wolno stojącą: 12 zdjęć z polskich domów

Łazienka z wanną wolno stojącą: 12 zdjęć z polskich domów

Autor: Anna Sołomiewicz
22 lut 2018 10:18

Wolno stojąca wanna zdobywa coraz większą popularność wśród polskich inwestorów. Zobaczcie 12 zdjęć łazienek, w których jest wyposażeniem i dekoracją.

Jeszcze kilka lat temu wanny wolno stojące były domeną ogromnych salonów kąpielowych w luksusowych rezydencjach. Oglądaliśmy je w katalogach lub na amerykańskich filmach. Dzisiaj coraz częściej i chętniej wprowadzamy je do swoich łazienek.

I chociaż w bardzo małej łazience wciąż nie będzie miejsca na wolno stojący model wanny, to już w łazience średniej lub też takiej, która nie jest jedyną w domu (i np. nie musi pomieścić jednocześnie pralki i kabiny prysznicowej), wanna wolno stojąca sprawdzi się znakomicie. 

Obecność wolno stojącego modelu wanny w łazience sprawia, że pomieszczenie nabiera elegancji i zaczyna się nam kojarzyć właśnie ze wspomnianymi wcześniej salonami kąpielowymi. Taka wanna jest nie tylko funkcjonalnym elementem wyposażenia, ale również pełni rolę jego dekoracji. 

Według opublikowanego na początku ubiegłego roku rankingu magazynu Łazienka, Polacy preferują głównie wanny wolno stojące o miękkich kształtach. Takie zatem najczęściej królują w polskich łazienkach. Wybieramy zazwyczaj klasyczną kolorystykę, sięgając po biel, chociaż coraz chętniej pozwalamy sobie na odrobinę ekstrawagancji i np. decydujemy się na wannę z białą misą i czarnymi zewnętrznymi brzegami. 

Chcecie dodać swojej łazience szlachetnej aparycji salonu kąpielowego? Oprócz wanny wolno stojącej sięgnijcie także po materiały kojarzące się z luksusem. Świetnie sprawdzą się w tej roli np. płytki ceramiczne imitujące marmur. 

 

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także