PARTNER PORTALU
Łazienkowy blat: ciekawe pomysły projektantów

Łazienkowy blat: ciekawe pomysły projektantów

Autor: Anna Sołomiewicz
14 lut 2018 11:19

Łazienkowy blat to element aranżacji łazienki, którego nie warto pomijać czy traktować po macoszemu. Dobrze dobrany może być zarówno funkcjonalny, jak i stanowić dekorację pomieszczenia.

kuchennych blatach napisano już chyba wszystko. Z kolei te łazienkowe zwykliśmy często pomijać. Tymczasem przestronny blat łazienkowy to wspaniała pomoc w użytkowaniu łazienki - może posłużyć jako miejsce na odłożenie podręcznych akcesoriów, dodatkową półkę na wyeksponowanie dekoracji; jest wręcz niezbędny jeżeli ze strefy umywalki korzysta więcej niż jedna osoba jednocześnie.

Co więcej, jest również pełnoprawnym elementem estetyki wnętrza. Wyobraźmy sobie na przykład skąpaną w bieli łazienkę - może się wydać zbyt sterylna, chłodna w odbiorze. Jednak kiedy wprowadzimy do niej gruby, drewniany blat - nabiera skandynawskiego charakteru i staje się przytulniejsza. W tej samej łazience blat z czarnego grafitu sprawi, że nabierze ona szyku i elegancji. 

Blat łazienkowy może być wykonany z rozmaitych materiałów: od wspomnianych już naturalnego drewna i kamienia, przez wszelakie konglomeraty, po szkło czy płytki ceramiczne. Ciekawe pomysły na blat łazienkowy prezentujemy w naszej galerii. 

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także