PARTNER PORTALU
Lustro w łazience: 12 pomysłów z polskich domów

Lustro w łazience: 12 pomysłów z polskich domów

Autor: Anna Sołomiewicz
16 maj 2019 11:07

Lustro pełni więcej niż funkcję praktyczną w łazience. Jest również ważnym elementem dekoracyjnym wnętrza. Zobaczcie jak wygląda w polskich łazienkach.

Planując aranżację łazienki nie zapominajmy o tak ważnym elemencie wystroju wnętrza jak lustro. I nie chodzi wyłącznie o to, aby w łazience znalazło się miejsce, w którym wykonamy makijaż czy ogolimy zarost. Lustro, oprócz swojej podstawowej funkcji, jest również ważnym elementem aranżacji. 

Ciężko określić jeden wzorniczy trend jeżeli chodzi o lustra łazienkowe. Popularne są zarówno minimalistyczne tafle szkła wklejone pomiędzy płytki, jak i okrągłe lustra w prostej ramie pasujące do wnętrz w stylu skandynawskim i industrialnym.

Jeżeli chcemy nadać łazience klasyczny charakter, wówczas możemy sięgnąć po prostokątne lustro w grubej ramie ze zdobieniami. Jeżeli dysponujemy niewielkim metrażem świetnym rozwiązaniem będą szafki lustrzane. Z kolei chcąc powiększyć optycznie łazienkę i uzyskać efekt "wow" możemy odważyć się na cała ścianę wykończoną lustrem.

Modne (i praktyczne) są także lustra zintegrowane z oświetleniem lub oklejanie tafli na ścianie taśmami ledowymi. Takie "rozświetlone" lustro wygląda nowocześnie, jednocześnie zapewniając dodatkowe źródło światła.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także